Több mint 2 milliárd forintot fizet ki osztalékra a 4iG
3,4 százalékos a hozam.
Nem tudni, ki jegyezte az új részvényeket.
Az év eddigi legrosszabb hónapja áll az Apple mögött, ez viszont jó hír lehet néhány befektetőnek. Aki hosszabb távra gondolkozik, annak most lehet érdemes Apple-részvényt vennie, vélik az elemzők.
Bár a piaci kapitalizáció csak pillanatkép (a részvények értéke állandó mozgásban van), azért megérdemel egy kis figyelmet az a cég, amelyik a napokban lépte át az egybillió dolláros értéket. S bár volt már ebben a helyzetben az Apple is, ezúttal nem róla van szó.
Villámgyorsan lenyomta a kormány a 21 Balaton-környéki önkormányzat torkán a balatoni hajózás visszaállamosítását. A települések lényegében maguknak köszönhetik, hogy hamarosan úgy táncolnak majd, ahogyan a kormány fütyül.
Idén egészen biztosan elmarad a pénzeső. A magán- és az önkéntes pénztárak elkezdték postázni a 2018-as évről szóló, negatív egyenlegeket.
A Microsoft és az Amazon között folyó vetélkedésbe hirtelen beleszólt a harmadik, sőt inkább negyedik helyezett, és botrányai ellenére ismét az Apple vált a világ legértékesebb cégévé.
Óriási mérföldkőhöz érkezett augusztusban az Apple: elérte az ezermilliárd dolláros piaci kapitalizációt. Az azóta eltelt idő azonban hozott némi meglepetést.
Egyre közelebb a Microsoft számára a cél: bekerülni az ezermilliárd dolláros cégek (egyelőre még csak egyetlen tagot számláló) klubjába. Egy nagyon fontos lépést mindenesetre megtettek a redmondiak, maguk mögé utasították a korábban biztos befutónak tartott Amazont.
Neki és tulajdonostársának azonos számú részvénye van, egyet pedig közösen birtokolnak a Spéder Zoltántól most megvásárolt cégükben, a közös képviselője pedig Oltyán.
Szépen lassan kiürül a CEMP.
33 ezer milliárd forintról beszélünk.
A napokban jelent meg a Stop Smoke Stock nevű alkalmazás, amely nem csak fejlesztői szerint egy furcsa színfolt a dohányzásról leszoktató appok tengerében. Miután a felhasználó megadja, hogy mennyit dohányzott, illetve mennyit költött rá, kap 3 évnyi dohányzásnak megfelelő virtuális pénzt. Ezzel aztán valós részvényekkel kereskedhet, mint a Tesla, Apple, Amazon, Ethereum vagy Bitcoin.
Tavaly augusztusban és idén májusban is ugyanezt csinálta, akkor is nagyjából egymilliárd dollár értékben adott el a könyvesboltból globális webáruházzá fejlesztett Amazon alapítója, Jeff Bezos a cég részvényeiből. De mire kell neki ez a rengeteg pénz?
A hatóság tudomásul vette az AValue Befektetési Kft. Lapcom Kiadó Zrt. feletti irányításszerzését, amelynek keretében az AValue a Lapcom részvényeinek 100 százalékát szerzi meg.
A cég piaci értéke legfeljebb 896 millió euró, fele a szakértők által vártnak.
A kapitalizmusnak nem a legszebb vonása, hogy az igazgatói, menedzseri fizetések a csúcson vannak akkor is, ha az adott cégek részvényárfolyamai zuhannak.
Egy, a vártnál jobban induló részvény kezdett zuhanórepülésbe, és egyelőre nem tudni az okot.
Újabb pusztító pénzpiaci láncreakció rémét keltette fel a Deutsche Bank részvényeinek megrendülése, ám a visszatérő válságtól tartók inkább amiatt aggódhatnak, hogy a világgazdaság motorja akadozik, miközben szaporodnak a globalizáció politikai ellenfelei.