Líbia segélyszervezeteket tilt ki az országból, köztük van az ENSZ menekültügyi szervezete is
A döntést azzal indokolták a hatóságok, hogy túl sok menekült marad Líbiában, ezzel veszélyeztetik az ország etnikai összetételét.
A döntést azzal indokolták a hatóságok, hogy túl sok menekült marad Líbiában, ezzel veszélyeztetik az ország etnikai összetételét.
Az ENSZ BT öt állandó tagja bírálta az UNRWA izraeli működésének betiltását, amely Kína szerint a palesztin menekültek millióinak kollektív büntetését jelentené.
Miért hagyja ott valaki a jól fizető ügyvédi állását, és költözik Szabadkára, hogy a szerb–magyar határon várakozó migránsoknak osszon ételt? Hogyan teltek ott a mindennapjai? Miért kellett menekülnie, ha rendőrt látott? Kik az embercsempészek? Hogy néz ki egy menekülttábor? Milyen a híre a magyar rendőröknek? Interjú egy 27 éves angol jogásszal, aki két hónapot önkénteskedett a magyar–szerb határon.
A Kongói Demokratikus Köztársaságban történt súlyos áradások után több mint 5500 embert még mindig eltűntként tartanak nyilván.
Eltávolította posztjáról a katolikus egyház globális segélyszervezetének teljes felső vezetését Ferenc pápa, miután az ott dolgozók “rituális megaláztatásokról” számoltak be, és egy vizsgálat is úgy találta, hogy nem megfelelő a vezetési stílus.
Egyszerű és összetettebb, olcsó és költségesebb, gyors és hosszabb távú megoldásokat gyűjtöttünk össze, hogy lehetőségei szerint válogathasson, ha a kormány lépéseivel ellentétben ön inkább segítene a hajléktalan embereknek.
Tavaly például másfél millió euró landolt a híres római szökőkútban.
A fiatal önkéntesek a földrengés sújtotta Oxaca államba vittek segélyt.
Több mint 3 éve oszt vasárnaponként meleg ételt rászorulóknak a Heti Betevő csapata a budapesti Klauzál téren. Hónapok óta vegzálják őket a hatóságok, a kiszorítósdi megpecsételheti a város egyik legígéretesebb jótékonysági kezdeményezésének sorsát. Hacsak nem találnak sürgősen egy új helyet.
Társadalmi érzékenyítő kampányt indított a németországi Caritas segélyszervezet, melyben arra hívják fel a figyelmet, hogy az év végéig az országba érkező 800 ezer menedékkérő éppen ugyanennyi esélyt is jelent, amivel élni kellene.