Bekapcsolják a világ legnagyobb felbontású fényképezőgépét, a világűr mélyére néznek vele
A Stanford Egyetem egy 3200 megapixeles szenzort épített, amely segítségével a sötét anyagot és a sötét energiát tanulmányozzák majd a kutatók.
A Stanford Egyetem egy 3200 megapixeles szenzort épített, amely segítségével a sötét anyagot és a sötét energiát tanulmányozzák majd a kutatók.
Egy új szabadalmi terv alapján az okosórájánál alkalmazott szenzorokat laptopjaiba is belerakná az Apple. Egész konkrétan a MacBook Pro tenyértámasza környékén lenne egy (vagy több érzékelő), ami elemezhetné a felhasználó egészségi állapotát.
A Samsung már gyártósorra küldte az Isocell JN1 nevű új szenzorát, amelyen olyan kicsik a pixelek, hogy azzal új iparági rekordot állított fel.
A Samsung egyelőre még fejlesztés alatt álló, 200 megapixeles szenzora elméletileg a 16K-s videórögzítést is lehetővé teheti, ám a mobilos processzorok miatt erre valószínűleg még nem lesz lehetőség.
Az amerikai General Electric a következő két évben készíthetik el azt a mobilba ágyazható szenzort, amivel a felhasználó nagyobb eséllyel védheti ki a koronavírus-fertőzést.
A Samsung hasonló technológiát fejlesztett az új mobilos érzékelőjéhez, mint amilyet a Canon is használ fényképezőgépeiben. Az Isocell GN2 nagyobb az elődjénél, és a pixelekkel is variáltak a szebb képek érdekében.
Nedvességet érzékelő okospelenkát fejlesztettek ki a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói, akik szerint a találmány a kisbabák és az idősek gondozását is megkönnyítheti.
Ha már sütőből, hűtőgépből, párnából és akár zokniból is kaphatunk "smart" változatot, miért ne létezhetne okosgumi?
Az elektromos autók gyártásával foglalkozó amerikai vállalat alapjaiban változtatna a szélvédő tisztításán.
A 10-es főút egy adott szakaszán garantáltan csúszásmentes útburkolaton lehet közlekedni.
Hivatalos információk hiányában eddig csak tippelni lehetett, mi vezetett az űrhajósok október eleji kényszerleszállásához. Most azonban már tudni, mi volt a gond a Szojuz rakétájával.