Bekeményít az USA, úgy veszik majd a zsarolóvírus-támadást, mint a terrorizmust
Az amerikai igazságügyi minisztérium úgy döntött, hogy a zsarolóvírus-támadásoknak nagyobb prioritást kell élvezniük.
Az amerikai igazságügyi minisztérium úgy döntött, hogy a zsarolóvírus-támadásoknak nagyobb prioritást kell élvezniük.
V. Kende ügyvédje szerint az viszont nem igaz, hogy robbanószerkezetet talált volna házkutatáskor a TEK.
Bár a Terrorelhárítási Központ felderítői dolgoztak a terrorizmussal gyanúsított 21 éves kecskeméti férfi beazonosításán, annak kiderítése és bizonyítása, hogy mikor, hol és hogyan radikalizálódott a gyanúsított, az ügyészek feladata lesz. A TEK célja az lehetett, hogy minél előbb ártalmatlanná tegyék a fiatalembert. Bár az eset annyiban példa nélküli, hogy az Iszlám Államnak eddig nem volt olyan magyar tagja, aki Magyarországon akart volna merényletet elkövetni, nem egy dzsihadista simán átment már az országon. A kétezres években pedig akadt olyan merénylő, aki hónapokat élt Magyarországon úgy, hogy a terrorelhárításért akkor felelős titkosszolgálat az égvilágon semmit sem tudott róla.
Gyarmati István szerint a fiatal az interneten megtalálható videókból ismerhette meg az Iszlám Állam tanait.
Egy magát iszlamistának valló 21 éves férfit vettek őrizetbe hétfőn, aki a megalapozott gyanú szerint terrortámadásra készült az országban.
Rendőrök ellen készült robbantás.
Egy 18 éves nő azzal dicsekedett, az Iszlám Állam videófelvételeit nézi, utána kapták el a családot.
A fiúkat még múlt héten ejtették fogságba. A több száz iskolás lányt péntek hajnalban rabolták el.
Ahmed Samir Santawy nem csak a CEU elnök-rektora szerint ártatlan. Az Amnesty International úgy véli, a nők jogaival foglalkozó hallgató lelkiismereti fogoly, akit pusztán a tudományos kutatásának témája miatt tartanak fogva.
Csak Németországban 17 terrortámadást hiúsítottak meg 2009 óta.
A palmürai ásatást évtizedekig vezető Háled al-Aszaádot 2015-ben végezték ki az Iszlám Állam terroristái, mert nem árulta el, hová rejtették el előlük a régészeti leleteket.
A kurd házaspár évekig a Kurdisztáni Munkáspárt kötelékéhez tartozott. A szervezetet terrorcsoportnak tekinti az EU. A vádlottak már tavaly nyáron elhagyták az országot.
Katasztrófának nevezte a kormányfő a történteket, de arról még nem beszélt, hogy kik lehettek az elkövetők.
Ludzsejn al-Hadhlúlt több társával együtt azért vették őrizetbe két éve, mert azért kampányolt, hogy a nők is vezethessenek. Bírálta azt a rendszert is, amely szerint az országban a nőknek számos dolgot csak a férfi gondviselő engedélyezhet.
Egyetlen lövés nélkül sikerült megmenteni az elrabolt gyerekek többségét az állam kormányzója szerint.
Mind a 14 vádlottról kimondták, hogy bűnös, bár közülük hatot végül nem terrorizmus miatt ítéltek el.
A terroristák a pakisztáni tőzsde és kormányzati épületek ellen terveztek merényletet.
Senki sem vállalta magára a támadást.
Sok olyan műtárgyat próbálnak eladni a Facebookon, amit bűnözők háborús területekről loptak el. Ez utóbbi tevékenység háborús bűncselekménynek számít, amely felderítését jelenleg csak megnehezíti a más érdekekre hivatkozó közösségi oldal.
Az Iszlám Államhoz köthető terroristák négy keresztény férfit végeztek ki az indonéziai Celebeszen, egyiküket lefejezték.