Szijjártó szerint az EU ma már az öt évvel ezelőtti magyar álláspontot hangoztatja
A külügyminiszter ugyanakkor nagyvonalúan eltekint a tények egy csoportjától.
A külügyminiszter ugyanakkor nagyvonalúan eltekint a tények egy csoportjától.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a koronavírusról tartott sajtótájékoztatója közben bejelentette, hogy gyakorlatilag bezárják a magyar tranzitzónát. Az Európai Unió vizsgálja a lépést.
A civil szervezet reagált arra, hogy a déli határon található tranzitzóna nem fogad be új menekülteket. A kormány a koronavírus-járványra hivatkozik, míg a Magyar Helsinki Bizottság szerint ez álságos, mert a szerb oldalon nem találtak még egyetlen egy fertőzöttet sem.
Gyakotlatilag bezárja a tranzitzóna kapuját a kormány a koronavírusra hivatkozva - ez azon a 14 órás sajtótájékoztatón hangzott el, amelyen mindeddig a Koronavírus-fertőzés Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs szóvivője tájékoztatott a járványügyi helyzetről.
A kormányfő szerint ezért nem kapott pénzt Magyarország a határkerítésre. Orbán Viktor Peter Pellegrini szlovák kormányfővel járt a déli határkerítésnél.
Tavaly mindössze 394-en adhattak be menedékkérelmet a tranzitzónákból.
Abouzar Soltani és 10 éves kisfia több mint egy éve élnek Röszkén, kisfilmet is forgattak történetükről.
Leszavazta a honvédelmi bizottság Szél Bernadett javaslatát, amely megszüntette volna az áldatlan állapotokat a tranzitzónában.
A Helsinki szerint a tranzitzónák körül nagy a titkolózás, csak kiválasztott civil szervezetek kapnak bejárást, de a hatóságok még az ő lehetőségeiket is leszűkítik.
Szél Bernadett és Bősz Anett a helyszínen járt, elmondásuk szerint a korábban ott élő agytumoros kislány és családja már elhagyta a zónát.
Elvégre nincs olyan jogszabályi rendelkezés, hogy ételt kellene adni nekik, és különben is elmehetnek Szerbia felé.
Pont akkor nem volt ott egy elutasított menedékkérő sem.
Rengeteg iratot kellene beszereznie a vizsgálathoz. Azért megpróbálja.
Hiába indítottak eljárást Magyarországgal szemben, azóta is éheztetik a menekülteket a határon. Most történt a tizenhetedik ilyen eset, két ember két napig nem kapott enni.
Az osztrák családi pótlék ügyében is lépett a brüsszeli testület.
Börtönszerű körülményekről, bűnbakká tett migránsokról és kórházban ágyhoz bilincselt menedékkérőkről nyilatkozott magyarországi látogatása után az ENSZ különleges jelentéstevője.
Szél Bernadett a helyszínen járt, beszámolóját Deutsch Tamás "jellegzetes ellenzéki füllentésnek" nevezte. Szél megkérte, hogy menjen el vele.
A kormány szerint az ellenzéki politikusok csak kampányolni járnak a tranzitzónába, és Brüsszel a hibás.