Kikerült a röszkei tranzitzónára, hogy uniós pénzből fejlesztették

Szél Bernadett és Bősz Anett a helyszínen járt, elmondásuk szerint a korábban ott élő agytumoros kislány és családja már elhagyta a zónát.

  • hvg.hu hvg.hu
Kikerült a röszkei tranzitzónára, hogy uniós pénzből fejlesztették

Ismét meglátogatta a röszkei tranitzónát a liberális Bősz Anett és a volt LMP-s, jelenleg független Szél Bernadett, akik a Facebookon élőben jelentkeztek be a helyszínről. A két politikus utoljára július elején járt Röszkén, akkor 133-an voltak ott, közülük 77-en gyerekek, egyikük pedig egy súlyos agytumorban szenvedő, kemoterápiára szoruló kislány volt.

Szél most azt mondta, jelenleg 175-en tartózkodnak a tranzitzónában, közülük 99-en gyerekek és egy kísérő nélküli kiskorú is, az agytumoros kislányt és családját viszont elengedték, így ők elhagyták a helyet. A most a zónában lévőkről azt mondták, többek között egy súlyos halláskárosodott kisfiú is van köztük, illetve többen is szorulnának fogorvosi ellátásra, Szegeden pedig hetente egyszer öt embert látnak el közülük.

A képviselők azt is elmondták, kikerült egy tábla a tranzitónára, amely szerint EU-s támogatásból fejlesztették, illetve egy másik tábla is, amely már az új szabályok szerint az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság telephelyeként jelöli meg a zónát.

Azt is elmondták, hogy a bevándorlási hivatal nevének megváltoztatásával a tranzitzónában dolgozók jogállása is megváltozott, rendőrök, illetve rendvédelmi alkalmazottak lettek, de elmondásuk szerint a fizetésük nem lett kevesebb.

A képviselők szerint az iskola hiánya nagy probléma a zónában, ezért most könyvadományt is vittek magukkal, és azt mondták, a későbbiekben fákat is szeretnének vinni oda.

Magyar Liberális Párt
Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.