Túlóratörvény: Dombóvár önkormányzata is csatlakozik Botka bojkottjához
Az önkormányzati cégek nem alkalmazhatják a „rabszolgatörvényt”.
Az önkormányzati cégek nem alkalmazhatják a „rabszolgatörvényt”.
Nem új kihívó, csak új, eddig nem látott ellenzék. Három kétharmados vereség után azt majd eldöntik a választók és az idő, hogy a rezsim kihívója is lesz a parlamenti egyharmad, illetve az utcán tüntetők. Ez a hvg.hu heti belpolitikai elemzése.
Péntek este a Magyar Kétfarkú Kutya Párt tartott Összkarácsonyi Békemenetet, vonulással, beszédekkel egybekötve. A vonulóknál rengeteg vicces tábla volt.
A Portfolio a birtokába került dokumentumok alapján azt írja, megtudták, melyik magyarországi gyárban dolgoztathatnak munkavállalókat egy héten akár 68 órát is. Erre lehetőséget ad, hogy heti öt napon keresztül 12 órát dolgozzanak, a hatodik napon pedig 8 órára be lehet hívni túlórázni.
A politikai elemző szerint a köztársasági elnök jobban tette volna, ha inkább két közleményt ad ki.
Áder János aláírta a túlóratörvényt. Megkérdeztük a Momentumot a pénteki tüntetés előtt, mit szólnak az elnöki szignóhoz.
Sztrájkelőkészítő bizottságot hoz létre a szakszervezetek egy része.
Eddig mindenki csürhének nevezte az ellenzéki tüntetőket, lekicsinylő, megvető pillantásokkal nézte a javarészt munkásokból és diákokból álló tömeget, akiket olyan politikusok vezetnek, akik nyolc évig alig csináltak valamit. Bencsik Gábor, a Magyar Krónika főszerkesztője azt írja, nem lehet mindent erőből.
Bárány Balázs, az MSZP elnökségi tagja fogta magát és a papírját, magával vitte azt az Echo Tv-be, és felolvasta az öt pontot.
Prőhle Gergelyt nemrég menesztették a Petőfi Irodalmi Múzeum éléről, de az evangélikusok élére újra világi vezetőnek választották. Nem köti pártfegyelem, ezért elmondta véleményét a rabszolgatörvényről is.
Botka után Toroczkai László pártja is beállt a rabszolgatörvény elleni tiltakozásba, igaz, ezt némi hezitálás előzte meg. Most a Mi Hazánk polgármesterei sem engednék a túlórát az önkormányzati cégeiknél.