TASZ: Álságosan akadályozza a kormány a tüntetést
A Kossuth teret lezárta a rendőrség a szakszervezeti tüntetés előtt.
A Kossuth teret lezárta a rendőrség a szakszervezeti tüntetés előtt.
Egy bizonyos korig akár serkentő hatású lehet a munkahelyi hajtás, ausztrál kutatók viszont azt mondják, 40 éves kor felett jobb, ha visszavesz belőle az ember. Különben baj lesz.
Reggel 6 óra és délután fél 3 között lezárják szombaton a Kossuth teret. 10 órától ott tüntetnének a szakszervezetek a „rabszolgatörvény” néven elhíresült törvényjavaslat ellen.
Egyelőre csak kis szakaszon és rövid időre, de további demonstrációkat ígérnek.
A képviselő szerint ezúttal sem lesz igazuk azoknak, akik ellenzik a rabszolgatörvényt.
A törvényalkotási bizottság által szerda este benyújtott szöveg alapján már nem csak kollektív szerződés esetén lehet több túlóra.
Nem a Mikulás jókedvű manói gyártják jókedvükben az éneklő Ariel babákat az Északi-sarkkörön, hanem olyan kínai munkások, akik havonta 175 órát túlóráznak.
Egy új módosító javaslat értelmében nem mindenkit túlóráztathatnának egész évben.
Azokat a dolgozóknak, akik részt akarnak venni a demonstráción, buszokkal szállítják Győrből Budapestre.
A Pedagógusok Szakszervezete elfogadhatatlannak tartja a 400 órányi többletmunkát és a túlórák kifizetésének elhúzódását is.
A szervezet közleményében azt írja, a túlórakeret növelése egyenlő a kizsákmányolással, amit senki nem nézhet tétlenül.
Harcias hangvételű közleményt jelentett meg négy MSZP-s politikus a kormány „rabszolgatörvényére” reagálva. Szanyiék azt írják, addig kell ütni a vasat, amíg meleg.
„Nem kérdezheti meg” – ennyi volt a levezető parlamenti elnök, Lezsák Sándor válasza, amikor azt firtatták volna, miért rekesztette be előző éjszaka a parlamentben a „rabszolgatörvény” vitáját.
Ha a kormánytisztviselők munkakörülményeinek rendezése volt a "tesztüzem", akkor a munkavállalók megosztásával tervezi a kormány kiszolgálni a nagycsaládosokat – írja az e heti HVG.
Röviden így lehet összefoglalni, mit gondol Gulyás Gergely miniszter arról, hogy nagyot növelnének a túlórákon. A kormány ezzel lezártnak tekinti maga részéről a vitát. Kormányinfó percről percre.
A munkaidő-szervezéssel kapcsolatos törvénymódosítási javaslat célja, hogy lebontsa a munka törvénykönyvének adminisztratív akadályait azok elől, akik úgy szeretnének többet keresni, hogy – saját beleegyezésükkel – többet dolgoznak érte – közölte Kósa Lajos, a javaslat egyik fideszes előterjesztője, miután munkavállalói szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett.
Az Audi Hungaria Független Szakszervezet is tiltakozik a Munka törvénykönyvének módosítása ellen, amely szerint az éves túlórakeret a mostani 250-ről 400 órára növekedne, míg a túlmunka elszámolására rendelkezésre álló idő egy évről három évre ugrana.
A bekapcsolva maradt mikrofonjáról nem vett tudomást.
Előbb három képviselőt kizárt a vitából, majd hiába jelentkeztek még többen felszólalásra, Lezsák lezárta a vitát.