Átlátszó: „Nem működünk együtt a Szuverenitásvédelmi Hivatallal”
„Sem politikai párt, sem jelölőszervezet nem vagyunk, közhatalmat sem gyakorlunk, ezért nem működünk együtt a Szuverenitásvédelmi Hivatallal” – írta az Átlátszó.
„Sem politikai párt, sem jelölőszervezet nem vagyunk, közhatalmat sem gyakorlunk, ezért nem működünk együtt a Szuverenitásvédelmi Hivatallal” – írta az Átlátszó.
Névértéken 1,9 milliárd forint hiányzik Százhalombatta önkormányzatának a bedőlt Hungária Értékpapír Zrt.-nél tárolt befektetéseiből – ezt maga az önkormányzat árulta el az Átlátszó.hu-nak, amikor az oknyomozó portál arról érdeklődött, megfelel-e valóságnak az az értesülés, amely szerint eltűnt egy jelentős összeg a vagyonukból.
Az Alkotmánybíróság (Ab) a pénteki Magyar Közlönyben kihirdetett határozatában felszólította az Országgyűlést, teremtse meg a lehetőségét annak, hogy az adatminősítéseket tartalmilag, érdemben is kontrollálni lehessen.
Garancsi István, a miniszterelnök közeli barátja, a Videoton FC egyik tulajdonosa olyannyira beszállt az online pénztárgépek adóhatósági bekötésével nagy üzletet csináló Mobil Adat Kft-be, hogy augusztusban annak többségi tulajdonosává vált. Az Átlátszó-n hétfőn megjelent cikk szerint a cégben azt a Pap Kornélt váltotta, aki a részben állami pénzből kialakított Design Terminál éttermét viheti 15 évig.
Az Átlátszó.hu közérdekű adatigényléssel, két hónapnyi harc árán megszerezte azt a minisztériumi anyagot, ami a reklámadó bevezetését készítette elő.
Az Átlátszó másfél év után végleg megnyerte a pert a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ellen, melyet azért indított, hogy nyilvánossá váljék az állami tulajdonú Magyar Villamos Műveknek az E.On földgáz-nagykereskedő és a földgáztározók megvásárlásáról döntő közgyűlésére kiadott mandátum és az azt megalapozó előterjesztések.
A kormány gazdasági felszabadító harcának eredményeként kommunikálta korábban azt a döntését, hogy a hazai földgáz üzletágat lényegében visszavásárolták az E.On-tól. Az Átlátszó hosszadalmas, de eredményes pereskedésének köszönhetően mostantól bárki megbizonyosodhat róla: az ügyben a döntés előkészítése óta tudható volt, hogy a német multinacionális cégtől visszavásárolt pakk nem ér annyit, amennyit a kormány végül kifizetett.
Giró-Szász András volt kormányszóvivő cége gyártja januártól az MTVA kereskedelmi rádióknak készített hírblokkjait. A közmédia évi nettó 42 millió forintot fizet a Strategopolis Kft-nek, amely ingyen használhatja az MTI és az MTVA anyagait a hírszerkesztéshez, és saját stúdióra sincs szüksége, mert havi 300 ezer forintos bérleti díjért használhatja a távirati irodáét – derül ki az Átlátszó.hu cikkéből.
Újabb informátor jelentkezett az Átlátszó.hu-nál a hálózatos áfacsalások Horváth András által kirobbantott ügyével kapcsolatban – állítja a tényfeltáró lap. Az idézett forrás a lap szerint volt adóhatósági vezető, aki korábban a minisztériumnak írt levelében is kifogásolta, hogy az adóhatóság legkiválóbb ügyosztályát elsorvasztották.
Az MTVA kiadta az atlatszo.hu-nak a Marslakó című, megbukott tévésorozatra vonatkozó adatokat, miután az oknyomozó portál csütörtökön bejelentette, hogy közérdekű adatok eltitkolásának bűncselekménye miatt feljelentést tesz az MTVA ellen.
Négy éve ismert, hogy a Kocsis István egykori MVM-vezér felesége állt a 3,5 millió eurós horvátországi szállodabérleti szerződés mögött. A nő most gyanúsítottá vált, az ügyben a nyomozást augusztus 15-ével le is zárhatják. A férj pere április óta tart.
Újabb százmilliós állami támogatáshoz jutott a Médiatanácstól Kálomista Gábor filmkészítő cége, a Megafilm Kft., ráadásul a támogatott filmet az a Vitézy László rendezheti, aki maga is oszt támogatásokat a Médiatanácsnál – írja az Átlátszó.hu.
A főpolgármester szerint többször jelezte az Átlátszó.hu főszerkesztőjének, hogy magánbeszélgetést folytatnak, és egy későbbi interjúról tárgyaltak, így inkorrekt volt a portál főszerkesztőjének eljárása. Az sem igaz, hogy a főváros lemondott a mobilgátról, megvárják az MTA állásfoglalását, azután döntenek. Bodoky Tamás főszerkesztő szerint Tarlós magára vette a neve nélkül idézett mondatot.
Megkapta az Államadósság Kezelő Központtól (ÁKK) az átlátszó.hu oknyomozó portál azt a szerződést, amelyet egy kajmán-szigeteki céggel kötöttek letelepedési államkötvények eladására. A dokumentumból kiderül, hogy Lian Wang és Boros Attila árulhatja a magyar állampolgárságot a Kajmán-szigeteken, illetve a keretszerződésben foglalt kötelezettségek teljesítéséért a felek nem tartoznak egymásnak ellenérték kifizetésével.