Mennyiért tankolnak most az oroszok?
A briteknél csúcson van a dízel ára, nálunk egyelőre tartja magát a hatósági áras rendszer, Oroszország pedig – úgy tűnik – függetleníteni tudja magát a trendektől.
A briteknél csúcson van a dízel ára, nálunk egyelőre tartja magát a hatósági áras rendszer, Oroszország pedig – úgy tűnik – függetleníteni tudja magát a trendektől.
A Holtankoljak.hu ügyvezetője arról is beszélt a Népszavának adott interjújában, hogy várhatóan maradnak még az üzemanyag-ellátási gondok, mert az importőröket nem csábította vissza a magyarországi piacra a 20 forintos jövedékiadó-csökkentés sem.
Már nem tankolhatnak hatósági áron a 7,5 tonnánál nehezebb járművek hajtói a hazai benzinkutakon, és töltési limit is vonatkozik rájuk, így aztán öt-hat megálló kell, míg teli lesz a kamion tankja. Ha egyáltalán van benzin a kúton. A last minute kamionstop miatt sok cég most kötbérrel nézhet szembe, vagy rosszabb esetben szerződésbontással. Mások enélkül sem bírják már a nyomást: vagy óriásit emelnek a fuvardíjon, vagy bezárják a boltot. Ársakpát várnak ők is, ezért még Orbán Viktornak is levelet írtak.
Összességében a fix ár bevezetéséig is folyamatosan nőttek az eladások tavaly.
A jegybank szerint novemberben tetőzhet a drágulás.
A világrekorder áfa és a gyengülő forint is hozzájárul a magas árakhoz Magyarországon, ám az állam – akarva vagy akaratlanul – más eszközökkel is pörgeti az inflációt. Ennek ellenére arra igen kevés eszköze van, hogy visszafogja a drágulást. Megnéztük, hol avatkozhat be a választásokra készülve.
Természetesen a cél a lehető legalacsonyabb üzemanyag-felhasználás elérése.
Mifelénk csak viszonylag ritkán változnak az üzemanyagok árai, de van, ahol naponta akár többször is.
Bruttó 3 forinttal csökkentette a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken a Mol, a gázolaj ára nem változott.
Egy most benyújtott parlamenti indítvány azt kezdeményezi, elsőként 2020-ra a dízel-, majd öt évvel később, minden belső égésű motoros jármű forgalmazása szűnjön meg Magyarországon.
Az üzemanyagok fogyasztása 6,1 százalékkal emelkedett a magyar piacon az idén az első fél évben. Az eladott mennyiség meghaladta a 1 milliárd 589 millió litert, ezen belül a gázolaj kereslete 7,0 százalékkal, a benziné pedig 4,7 százalékkal nőtt – közölte Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj-szövetség (MÁSZ) főtitkára.