Mi is a baj a Színművészeti átalakításával? – itt egy percben megtudja
A színművészetiseknek nincsenek illúzióik.
A színművészetiseknek nincsenek illúzióik.
Az ITM vezetője tárgyalt a színművészetisekkel az egyetem alapítványi kézbe adásáról. Palkovics szerint nőne az önállóságuk és világszínvonalú képzést lengetett be, ám a hallgatók demonstráltak.
Hiába egyeztettek Palkovics Lászlóval, egyetlen kérésük sem került a törvénytervezetbe.
Spiró György, Rudolf Péter, Ascher Tamás, Mácsai Pál, Pogány Judit és Börcsök Enikő is a Színművészeti függetlenségét támogatja.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem szétdarabolását is elhozhatja az intézmény kormány által tervbe vett átszervezése. A képzés irányítása – ha nem is rögtön – így is, úgy is Vidnyánszky Attiláék kezébe kerül.
Nem erre a helyzetre számított Upor László, a Színház és Filmművészeti Egyetem rektorhelyettese, mikor beadta vezetői pályázatát. Ha a Parlament pénteken megszavazza, az SZFE is alapítványi fenntartásba kerül, a tiltakozók az egyetem autonómiáját féltik. A miniszterrel is tárgyaltak, bár Upor szerint az nem tárgyalás volt, csak párhuzamos monológok, Palkovicsot pedig elmondása szerint nem érdekelték a tények. Upor Lászlóval az eheti HVG Portré rovatában készült beszélgetés.
A rendező szerint korábban telket ajánlottak a Színház- és Filmművészeti Egyetemnek a Müpánál, de azt az SZFE nem fogadta el.
1 százaléknál is kevesebb esélyt látnak arra, hogy a kormány megváltoztassa álláspontját a Színház- és Filmművészeti egyetem ügyében - erről beszéltek M. Kiss Csabának azok a diákok, akik az intézmény átalakítása elleni tiltakozás szervezői. Milovits Hanna és Podlovics Laura ennek ellenére fontosnak tartja, hogy fellépjenek a hatalommal szemben, már csak azért is, mert ezt állampolgári kötelességüknek is tekintik.
A Színművészeti Egyetemről még a néhai Kerényi Imre kezdte el terjeszteni, hogy egy "liberális fészek", és ezt a szólamot vette át a kormánypárti sajtó és a hatalom - nyilatkozta a HVG-nek az intézmény rektorhelyettese, aki az interjúban elismeri: naivitás volt a részéről azt hinni, hogy az egyetem minősége és eredményei védelmet nyújthatnak a támadások ellen. Portréinterjú Upor Lászlóval.
Nagyüzem lesz pénteken az Országgyűlésben, Budapesten együtt erősebb az ellenzék, Deutsch Tamás bírósági ítéletet kritizál. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Szerették volna, ha behallatszik a hangjuk, mialatt az Országgyűlés az egyetem modellváltásáról szavaz.
Az SZFE a jövőben alapítványi fenntartásba kerül. Miközben az Országgyűlés szavazott, a hallgatók tiltakozásképp a Parlament előtt táncoltak és énekeltek.
Schilling Árpád rendező, a néhai Krétakör alapítója ezúttal az alapítványi sorsra kényszerített Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóihoz intézte sorait. Mint írta: most nem az a cél, hogy a kormányzó pártot befolyásolják, mert az lehetetlen. A feladat az, hogy a "magyar kultúra ne váljon ízléstelen, pöffeszkedő pártfunkcionáriusok és kebelbarátjaik játszóterévé".
Úgy véli, nehéz szavakat találni azokra a szemenszedett hazugságokra, amelyeket az SZFE-vel kapcsolatban állítanak.
A művészeti egyetemek függetlenségéről is véleményt mond a friss diplomás rendező, akinek vizsgafilmje, az Agapé versenyez a cannes-i filmfesztivál Cinéfondation szekciójában.
Egyszerűen nem értem, hogy nem látják a döntéshozók, milyen értékalapú képzés zajlik a Színművészeti Egyetemen - mondja Molnár Piroska Kossuth-díjas színművész a HVG-nek adott portréinterjújában. A Nemzet Színésze arról is beszél, hogy életfilozófiája lett a túlélés.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem gyors átalakításáról, az Index szinte teljes szerkesztőségének felmondásáról és egy majdnem elkészült Orbán-interjúsorozatról is beszélt Vitray Tamás a HVG-nek adott interjújában.
Vidnyánszky Attila kuratóriumi elnök lett a Színművészeti Egyetemen – tudtuk meg egy másról szóló közlemény utolsó bekezdéséből.
Azonnali hatállyal felbontotta a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel kötött szerződését Zsámbéki Gábor, miután az egyetem kuratóriumának élére Vidnyánszky Attilát nevezték ki.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem szenátusa szerint erőszakos térfoglalás az egyetemre erőszakolt modellváltás, Zsámbéki Gábor mellett Gáspár Máté is otthagyja az intézményt.