„Hogyan? Miből? Akik ezt emlegették, azoknak fogalmuk sincs arról, milyen gigászi intézmény az olimpia. Normális napjaikat élő kis országoknak még összefogva sincs szükségük erre. Vegyük csak a tévét. A sajtóközpont, ami régen egy épület volt, manapság szinte egy egész város. Hatalmas kiadás. Görögország a mai napig nem heverte ki 2004-et” – fejtegette a legendás műsorvezető, aki ma ünnepli 92. születésnapját.
Vitray Tamás az interjúban beszélt arról is, hogyan érintette a Színház- és Filmművészeti Egyetem beszántása, miután ő is hosszú évekig tanított a hatalom által liberális fészeknek bélyegzett intézményben. Hogy mennyire értett egyet ezzel a minősítéssel, arról Vitray így vélekedett:
Amennyiben liberálisnak számít, hogy a jövendő tévések figyelmébe ajánlottam: a riporternél az empátia, a tolerancia alapkövetelmény, amint az kéne legyen a civil életben is. Nálam pontosan kellett érkezni, de nem büntettem, csak hazazavartam a későt. Egyszer Holló Márta csak a fejét dugta be az ajtón, három perccel a kezdés után. Sírt, talán mert szerette a foglalkozásainkat.
Mesélt arról is, milyen benyomást tett rá Orbán Viktor, amikor 2000-ben egy interjúsorozatot tervezett vele, hogy mit gondol a sport túlfinanszírozásáról, és hogy miért gondolja, hogy a nagy tévécsatornák kapuján se jutna túl, ha felvételre jelentkezne.
A Vitray Tamással készült portrét itt lehet elolvasni:
Egy percig sem hitt a magyarországi olimpia megvalósíthatóságában a legendás tévériporter. Megvan a véleménye az Indexnél történtekről és a Színház- és Filmművészeti egyetem átalakításáról is. HVG-portré.
2019-ben az új Puskás Aréna átadása apropóján hosszabb videós interjút is készítettünk a szerkesztőségünkben látogató Vitrayval, akkor sok egyéb mellett szóba került, hogy mit szólt ahhoz, hogy
egy imázsvideóban maga a miniszterelnök rúgta be a labdát a Karmelita teraszáról az új nemzeti stadionba,
kik voltak a legnagyobb futballisták, akiket élőben látott játszani,
milyen volt Puskás Ferenc első NB I.-es mérkőzése,
miért nem tud megbékélni a légiósdömpinggel,
és hogyan reformálná meg radikálisan a labdarúgás szabályait.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.