Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A BIM (Building Information Modeling), azaz az épületinformációs modellezés lehetővé teszi egy építészeti projekt összes szereplője számára a közös platformon való munkát, tájékozódást és valós idejű kommunikációt, ez pedig az ingatlanok hatékonyabb üzemeltetését eredményezheti. A részletekről a Bee Wise tulajdonosát, Hajdu Eriket és a cég okleveles építőmérnökét, BIM specialistáját, Joó Dánielt kérdeztük.
Néhány évvel ezelőtt este kilencig álltak sorban az emberek a könyvheti dedikálásán, de a könyvek mellett podcastokkal, Youtube-csatornával és már egy saját kiadóval is gazdagította a birodalmát Lakatos Levente. Bár azt látja, hogy a legtöbb eladást általában a szórakoztató irodalom produkálja, úgy érzi, hogy a kiadói világban számkivetettként kezelik a műfajt. Nem riad vissza közéleti kérdésektől sem, és meggyőződése, hogy a tudatlanság a manipuláció legtökéletesebb táptalaja. Interjú.
Az első lépést megtenni sokszor a legnehezebb, hiszen azt gondoljuk, hogy ha messze a kitűzött cél, akkor már elindulni sem érdemes. Ez azonban téves elképzelés: ha a saját tempónkban haladunk, akkor erőfeszítéseinknek meglesz az eredménye, legyen szó akár tanulásról, akár egy vágyott sportteljesítmény eléréséről vagy épp a megtakarításról.
Az fáj a legjobban az Elfogy a levegő című filmben, hogy igaz történetet mond el: hogyan juthattunk odáig, hogy ez az eset megtörténhetett? Pedig tényleg meghurcolták azt a tanárt, aki megmutatott egy klasszikus filmet a gyerekeknek – annak ellenére, hogy abban melegekről volt szó.
Egyelőre eltűntként tartják nyilván az 55 éves Tod Gendle-t, aki vélhetően egy cápatámadás áldozata lett Dél-Ausztráliában. Nagy erőkkel keresik a férfit, de eddig csak a ruhájának egy darabját és a szörfdeszkáját találták meg, utóbbin egy nagy harapásnyom van.
Bármi történt is velünk a múltban, bármilyen nehéz helyzetben vagyunk, van esélyünk, hogy mi alakítsuk a jövőnket. David Goggins 40 százalékos szabálya szerint a legtöbben képességeinknek alig 40 százalékát használjuk ki még akkor is, amikor úgy érezzük, már mindent beleadtunk. Goggins az Egyesült Államok fegyveres erőinek ikonja, világrekorder állóképességi sportoló, élő legenda. Jövő nélküli, depressziós, túlsúlyos fiatalként a gyerekkora valóságos rémálom volt: szegénység, előítéletek, testi és lelki bántalmazás vette körül. Felnőve azonban rengeteg önfegyelemmel és mentális állóképessége fejlesztésével nagyot fordított a sorsán: Inspiráló és olvasmányos könyvében megosztja velünk elképesztő történetét, amely nekünk is segíthet túllépnünk a fájdalmakon, leküzdenünk a démonainkat és a félelmet, valamint teljes egészében kiaknáznunk a bennünk rejlő potenciált.
Az élelmiszer-kereskedelemben dolgozók nagy része számára már egy ideje nem kötelező a szakképesítés megszerzése, a Magyarországon működő multi kiskereskedők ezért saját maguk képzik közel 50 ezer kollégájukat, hogy minél magasabb színvonalon tudják kiszolgálni a vásárlókat. A nemzetközi áruházláncok a bolti munkatársaiknak folyamatos szakmai fejlődést biztosítanak, emellett az utánpótlás-nevelésre is kiemelt figyelmet fordítanak.
Körözést adott ki a rendőrség egy transznemű magyar youtuber ügyében, aki a hatóságok szerint "ismeretlen helyen tartózkodik". Közben a Blikk arra lett figyelmes, hogy az eltűnt személy továbbra is aktívan posztol az Instagramon.
Pénteken mutatták be Magyarországon először azt a Taylor Swift koncertfilmet, amit a világ nagy részén már három hete játszanak a mozik. Ez a cikk nem filmkritika vagy filmajánló a Taylor Swift: The Eras Tourról, hanem egy riport, mert elsősorban arra voltunk kíváncsiak, hogy a Swift-rajongók által máshol autentikus koncert élményként megélt mozi hogyan érkezik meg Budapestre. Szóval a dolog eseményjellegére fókuszáltunk, méghozzá két különböző nézőpontból: egy Taylor Swiftet a neten kikerülni képtelen ezredfordulós és egy önmagát belépő szintű swiftie-nek tartó Z-generációs nő szemszögéből (ezek váltakozását dőlttel szedett bekezdések jelzik).
A magyar származású holokauszt túlélő azt mondja, baráti körével együtt mindig a menekültek befogadása mellett volt, de ma már szemléletet váltott, mert a sok millió muzulmánnal az antiszemitizmus is jött.