Már a brüsszeli és a bukaresti magyar nagykövetségeket is a Valton őrzi
A K-Monitor szerint a NER által kedvelt és sokat foglalkoztatott biztonsági cég jóval több pénzért végzi el a feladatot, mint amennyibe más nagykövetségek biztosítása kerül.
A K-Monitor szerint a NER által kedvelt és sokat foglalkoztatott biztonsági cég jóval több pénzért végzi el a feladatot, mint amennyibe más nagykövetségek biztosítása kerül.
Hogyan küzdötte fel magát az orosz bevándorlók fiaként apja detroiti kocsmájának alagsorában működő sztriptízbár üzemeltetője, a nemrég elhunyt Ivan Boesky a 80-as évekre odáig, hogy minden idők legnagyobb bennfentes kereskedési botrányában ítéljék el. Nagy csalások című sorozatunk harmadik cikke.
Nem először haragszik meg a miniszter az üdítőital-multira, ez átlag 7 évente megtörténik. Lázár János törvénymódosítást is belengetett a Fanta országonként eltérő gyümölcsaránya miatt.
Elérhető Magyarországon a gyors és jó egészségügyi ellátás: az állatoknak. Egyetlen hátulütője a számla, amit az állattartóknak a végén ki kell fizetniük. Mivel számoljon az ember, ha a legjobb barát lebetegszik? Mennyibe kerül az alapvizsgálat, a CT vagy egy szívultrahang?
Ez rámutat, hogy bizonyos szakmákban a magyar felsőoktatás nem tud elég diplomást képezni, illetve a munkaadók nem tudják megfelelő bérekkel megakadályozni a hazai szakemberek elvándorlását.
Akik mennek, azok közül a Tisza Párt szavazói jutnak el legtöbben külföldre és belföldre is idén nyáron.
Elképesztő közpénzeső ömlött a magyar fociba 2010 óta. Mielőtt azon vitatkoznánk, ez jó-e, érdemes tudni: ennek apró töredéke hasznosult úgy, hogy válogatott focisták kinevelése lett az eredménye. Egyre több a nemzeti csapatban az olyan játékos, aki nem Magyarországon nőtt fel, és nem a közpénzben leginkább dúskáló klubok hozták a legtöbb jó focistát.
A befektetési alapokba kis pénzzel is be lehet szállni, de aki megengedheti magának a portfóliókezelést, megszabadul a döntés nyűgétől. Ám a kockázatot mindig a befektető viseli.
Az eddigi különadókat meghosszabbították és néhány újat bevezettek, miközben korábbi zárolások részleteiről döntöttek; bajban van a magyar akkugyártás, a kormány pedig EU-s lobbival rendezné a helyzetet; lassult egy kicsit az inflációnk. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
A kontinens gyárai vergődnek, miközben az olcsó orosz műtrágya elárasztja az uniós piacokat. Nő a kitettségünk, gyengül az élelmiszer-ellátás biztonsága és a magyar kormány által unásig ismételt szuverenitás is. Moszkva közben nyíltan átállította az ágazatot az ukrajnai invázió finanszírozására.
Csekély 785 millió forintból tervezteti a nagyfeszültségű hálózati csatlakozását a Paks II. Zrt. Létesítési engedély még nincs a két új blokkra, de iroda van 2029-ig 3,4 milliárd forintból. A paksi beszerzési szerződéseknél ott vannak a szokásos NER-nyerők, de szakmai partnerek is, beleértve a létező erőművet.
A hőség még legalább egy hétig kitart.
A börtönökben mindenki vagy tanul, vagy dolgozik. Sokan a mezőgazdaságban, a büntetés-végrehajtás 4 cége összesen 11 ezer hektáron gazdálkodik.
Egyelőre minden marad úgy Ferihegyen, ahogy volt, a nagyobb beruházásokon üzemeltető még gondolkodik, ahogy az állam is a gyorsforgalmi úton és a vasúti kapcsolaton. Az, hogy az állam immár tulajdonosa az üzemeltető cégnek, a vételáron túl folyamatos költséget is jelent, cserébe annak örülhet a kormány, hogy az új menedzsment nem csapja rá a kagylót Nagy Mártonékra, ha odatelefonálnak.
Majdnem 370 milliárd forint sorsáról döntöttek a héten abból a 675 milliárdból, amennyi megszorítást (saját szóhasználatukkal: beruházások elhalasztását) még a tavasszal hirdette meg a kormány. Az ígéret szerint ezeket később ki fogják fizetni – addig is, a főváros mellett a debreceni oltóanyaggyár vagy épp a vasútfejlesztés is a vesztesek között van.
Elkezdődött a dohánybetakarítás, az adóhatóság nagy erőkkel felügyel. A szabályok szigorúak: dohánylevelet még a napszámosoknak sem lehet átadni.
Ahogy várható volt, miután a román és horvát jövedékiadó-emelések bekerültek a statisztikába, kiderült, hogy a magyar árak nem lógnak ki felfelé. Az NGM következetesen tartja magát a csúsztatós ár-összehasonlításhoz, a KSH harmadszor is módosítja a statisztikát a kormány megrendelésére.
Az ipari termelés összességében 4,9 százalékkal volt kisebb májusban, mint egy évvel korábban. Ezen belül a járműgyártás 14,5 százalékkal zuhant, a legnagyobb visszaesés az akkugyártásban volt: 32 százalékos.