Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Nem elégedett az infláció alakulásával az amerikai jegybank szerepét betöltő szervezet.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az 5,25-5,50 százalékos irányadó dollárkamat-tartományon a szerdán végződött kétnapos kamatdöntő ülésén. A Fed nyílt piaci bizottságának közleménye immár a nyolcadik egymást követő alkalommal hagyta ezen a szinten.
A Fed a 2022 márciusában 0,00-0,25 százalékról indított tíz egymást követő kamatemelés után tavaly júniusban tartott először szünetet a monetáris szigorításban, legutóbb 2023 júliusában emelte a kamatot, 25 bázisponttal. Szeptemberben, novemberben, decemberben, januárban, márciusban, májusban és júniusban pedig a piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott az irányadó dollárkamat-tartományon.
Indoklásában a Fed azt emelte ki, hogy az infláció még nem lassult le abba a tartományba, amely indokolná a kamat csökkentését, márpedig a szervezet elkötelezett a 2 százalékos szint elérése irányában. A legfrissebb, júniusi adatok szerint az infláció éves alapon 3 százalék volt az Egyesült Államokban, havi alapon 0,1 százalékkal csökkentek az árak.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.