Leszállt a kínai űrszonda a Hold sötét oldalán
Az eddigiektől teljesen eltérő holdi kőzetek gyűjtésével folytatódik a kínai űrprogram.
Az eddigiektől teljesen eltérő holdi kőzetek gyűjtésével folytatódik a kínai űrprogram.
Különösel ritka felfedezést tett az a kínai tudós, aki társaival egy zseblámpával világított be fák közé Tibetben: az egyik törzsre ugyanis egy nagyon ritka kígyófaj egyik példánya mászott fel épp.
A NASA kutatói szerint megkerülte a Napot az AR 3664 nevű napfolt, ám kisebb lett, mint amilyen néhány héttel ezelőtt volt. Lebecsülni viszont nem érdemes.
A Nobel-díjas tudós tanári kinevezését az egyetem közleménye szerint az SZTE Szenátusa kezdeményezte.
Az olasz csillagászok által felfedezett JADES-GS-z14-0 nevű galaxis 290 millió évvel az ősrobbanás után létezett, és sokkal fényesebb, mint amennyire lehetne.
Dán kutatók a James Webb űrteleszkóp segítségével olyan ősi galaxis formálódását pillantották meg, amely fényének nagy részét még elnyelte a galaxist körbevevő gázfelhő.
Szeptembere végén érheti el a Földhöz legközelebbi pontját az az üstökös, ami látszólag a csillagokat is túlragyoghatja majd.
Érdemes vigyázni az antik könyvekkel: olyan anyagokkal festhették őket annak idején, melyekről mára kiderült, hogy veszélyes mérgek.
Egészen biztosan sokáig fognak emlékezni a résztvevők arra a családi összeröffenésre, mely végül egy orvosi tanulmányként vonult be a történelembe. Az eseményen ugyanis medvehúsos étel volt terítéken az amerikai család asztalán, csak volt benne egy nem vágyott életforma is, parazita férgek formájában.
Egészségügyi szakemberek szerint a koronavírus új variánsai miatt már növekedésnek indultak az esetszámok. A csúcs nyáron jöhet, várhatóan enyhe lefolyás mellett.
Egy nemzetközi kutatócsoport elkészítette az első olyan bolygókatalógust, ami segíthet megválaszolni, mennyire egyedi a Naprendszer.
Csillagászok szerint június 3-án és 4-én hajnalban lehet majd megnézni, hogy miként sorakozik fel a Vénusz kivételével az összes bolygó az égbolton. Néhányat csak távcsővel, másokat pedig szabad szemmel is látni lehet majd.
Egy 59 éves kínai férfi lehet az első, akit sejtterápia segítségével gyógyítottak ki a cukorbetegségből. A jelentés szerint már nincs szüksége inzulinra, pedig 25 éven át függött a napi többszöri injekciózástól.
Az afrikai sivatag tiszta éjszakai égboltján ismét sikerült megerősíteniük magyar kutatóknak a rejtélyes csillagászati jelenség, a Kordylewski-porhold létezését – adta hírül az ELTE.
Farkas Bertalan után Kapu Tibor lehet az, aki magyarként feljut az űrbe. Tavaly nyáron a négy űrhajósjelölttel készített interjút a hvg360, ebből idézzük most fel Kapu Tibor legérdekesebb gondolatait.
Van egy tintahalfaj, ami több mint egykilométeres mélységben él, így ritkán lehet látni a példányait. Ausztrál kutatók most egészen közeli felvételt készítettek egyik egyedéről.
Több, a férfiakat is érintő daganat kockázatát is csökkenti a HPV elleni oltás egy új vizsgálat szerint.
Kapu Tibort választotta ki a szakértői bizottság, a tartalék Cserényi Gyula lesz.
Hamarosan a James Webb űrteleszkóp is megvizsgálja a Gliese 12b nevű exobolygót, aminek légköre a Föld és a Vénusz közötti különbségre is magyarázatot adhat.
Patrick Vallance, az Egyesült Királyság kormányának volt tudományos főtanácsadója szerint hiába beszéltek a G7-ek 2021-ben arról, mennyire fontos felkészülni egy következő világjárvány érkezésére, erről mintha mindenki megfeledkezett volna.