Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
7 milliárd eurós kötelezettségvállalást tettek a kormányok Törökország és Szíria javára – jelentette be Ulf Kristersson svéd miniszterelnök Brüsszelben.
Hétfőn donorkonferenciát rendeztek a törökországi és szíriai földrengések károsultjai javára, illetve az újjáépítési munkálatok támogatása érdekében. A konferencián egymás után tették meg felajánlásukat a kormányok, nemzetközi szervezetek, bankok képviselői, amelyeket a végén a svéd kormányfő összegezte. Kristersson hangsúlyozta, hogy mindez annak a jele, hogy a világ nem hagyja magukra azokat, akiknek szükségük van a segítségre. A legnagyobb adományozó az EU volt.
Az Európai Bizottság egymilliárd euróval járul hozzá a földrengés utáni újjáépítéshez Törökországban, és 108 millió euróval a humanitárius segítségnyújtáshoz és a helyreállításhoz Szíriában
- jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. Hozzátette, hogy az uniós tagállamok felajánlásaival együtt az EU-s segítség eléri a 3,3 milliárd eurót. Von der Leyen sajtótájékoztatóján arról is beszélt, hogy a lehető leggyorsabban otthonokat, iskolákat és kórházakat kell újjáépíteni a legmagasabb szintű szeizmikus biztonsági követelmények mellett. És beruházásokra van szükség a vízellátás és a szennyvízelvezetés, valamint minden egyéb megrongálódott kulcsfontosságú infrastruktúra megjavításához, és továbbra is szükséges az ideiglenes szállások biztosítása, az élelmiszer-ellátás, az egészségügyi segítségnyújtás is.
A felajánlásokon belül 915 millió eurót címeztek Szíriának. Ez az összeg azonban tovább nőhet: június 14-15-én Szíria és a régió jövőjéről tartják a következő, immáron 7. konferenciát, amelynek részeként egy hasonló donorkonferencián csak és kizárólag Szíria javára várják majd a felajánlásokat.
Felszólalt a donorkonferencián Szijjártó Péter magyar külügyminiszter is. A tárcavezető közölte, hogy Magyarország biztosítja a szükséges anyagi forrásokat a szír ortodox egyház Szent Péter- és Szent Pál-templomának újjépítéséhez Adiyamanban. Emellett a kormány finanszírozni fogja egy kulturális központ újjáépítését Osmaniyében, és Magyarország részt vesz továbbá egy, a helyi hatóságok által választott kórház újjáépítésében is. Ezen túlmenően egymillió dollárt különített el a a kormány a szír keresztény egyházak azon programjai számára, amelyek fő célja a természeti katasztrófa nyomán hajléktalanná vált emberek megsegítése és a helyzet stabilizálása.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.