szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Európában igen megnőtt a kereslet a befektetési banki tevékenységekben járatos szakemberek iránt, miután a kontinensen felgyorsult a vállalati fúziók és felvásárlások folyamata - állítják vezető európai fejvadász cégek.

Hosszú évek óta először fordul elő, hogy a fúziók és felvásárlások (M&A) alakulását illetően Európa megelőzte az Egyesült Államokat, s ez akkora keresletet támasztott a befektetési bankárok iránt, amire 2000, a technológiai cégek nagy összeolvadási hulláma óta nem volt példa - mondja a Korn/Ferry személyzeti tanácsadó cég pénzügyi üzletágának a vezetője.

A bankok a dotcom cégek virágzásának után ezerszám küldtek el hozzáértő szakembereket elsősorban a középvezetői szinten, miután jelentősen megcsappant az M&A ügyletek száma, s összeomlottak a részvénypiacok. Nagyon sok befektetetési bank azóta nem pótolta a hiányt, illetve csak szelektíven hirdetett meg új állásokat.

Az M&A piac azonban jelentősen élénkült az utóbbi időben:  a tavalyi év harmadik negyedében Európában 290,5 milliárd dollár értékben kötöttek ilyen ügyletet, s az év egészében az érték elérheti a 900 milliárd dollárt. Ezzel a kontinens két és fél év óta először előzte meg az Egyesült Államokat, ahol a harmadik negyedben 190,8 milliárd dollár értékű M&A ügylet jött létre.

A folyamat eredményeképpen a londoni Cityben már annyi bankár dolgozik, mint 2000-ben - több mint 325 ezer -, s több az álláslehetőség a jogászok, könyvelök, könyvvizsgálók, adótanácsadók számára is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemények

Bank- és bankáruralom?

A kijelentés remekül hangzik, s még jobb a csattanója, ha a bankuralmat a "munka nélküli gazdasággal" azonosítják, s a munka becsületének visszaadását követelik. Két megszokott állítás, mindkettőt unos-untalan hangoztatták a rendszerváltást megelőző 45 esztendőben. Szapulták a tőkés külföld bankuralmát - bár a hiteleiből élt a rendszer -, miközben "odaát" sokkal jobban alakult jólét és szabadság, mint a párturalomban. Persze, bankuralom ott se, akkor se létezett. A munka becsületéről pedig olyan funkcionáriusok papoltak, akiknek az volt a legnagyobb büntetés, ha visszaminősítették őket munkásnak. Aki ma nem szeret önállóan gondolkodni, s nem kéri számon a vonatkozó érveket, örvendezhet, mert van ellenségkép, amit az 1945-1949-es időszakból a Ludas Matyiban megjelent gúnyrajzokról ismerhetnek az idősebbek.

Kult

A bankárvilág és a kultúra támogatása

Orbán Viktor a Magyar Kultúra Napja közeledtével elmondott beszédében szembeállította a nemzeti kultúrát és a "bankárvilágot". Utóbbiról ugyan nem mondta meg világosan, micsoda is, de szerinte ennek térnyerése gyengítené kultúránk pozícióit. Lássuk, hogy is állnak a hazai nagybankok a kultúratámogatás ügyével.

Itthon

A bankárellenesség Orbánék szocializmusa

Orbán Viktor vasárnapi beszédében ismételten kiállt a kultúrpolitika fontossága mellett. Azt is elmondta, hogy "azért követünk el hibákat, hogy tanuljunk belőlük." A pártelnök újabb tanulási szakasz elé néz. Pedig korábban már tudta a leckét.