Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Procter and Gamble (P&G) az amerikai versenyhatóság jóváhagyását követően a hétvégén lezárta a Gillette cég 57 milliárd dolláros, részvénycserés felvásárlását, ami az ipartörténet legdrágább vállalati akvizíciójának számít.
Az egyesítés révén a világ legnagyobb, több mint 60 milliárd dolláros forgalmú fogyasztásicikk-gyártó vállalata jön létre.
A P&G-hez tartozik a Gillette borotválkozási üzletága mellett a Duracell-elemgyártás, valamint a Braun elektromos termékek is.
A felvásárlást az idén január végén jelentették be.
A Gillette részvényesei papírjaikért 0,975 P&G részvényt kapnak úgy, hogy a január 27-i jegyzéshez képest 18 százalékkal magasabbra értékelik a Gillette-papírokat. A P&G akkor azt is bejelentette, hogy 16 milliárd dollárral csökkentik a kiadásokat, az egyesített vállalat 140 ezer dolgozójának 10 százalékát elbocsátják, és a következő másfél évben 22 milliárdnyi részvényt vásárolnak vissza.
A P&G januárban egyszersmind felfelé módosította idei árbevétel-növekedési előrejelzését a korábbi 4-6 százalékról 5-7 százalékra.
A két vállalat egyesítése a kiskereskedelemben dúló kíméletlen árverseny következménye, amit elsősorban a Wal-Mart diszkont lánc kényszerített ki alacsony áraival.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.