Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Fogyasztói szempontból London a legdrágább, Varsó a legolcsóbb város az Európai Unióban az egyik vezető londoni befektetési ház új felmérése szerint.
A minta alapján az EU egészére rávetített összehasonlító árvizsgálat kimutatta, hogy London fogyasztói kosara 5,3 százalékkal drágább az EU-átlagnál, Varsóé viszont 22 százalékkal olcsóbb.
Az átlagon belül egyes termékek és szolgáltatások esetében szélsőséges a különbség London és az unió egészének árátlaga között, a brit főváros lakóinak kárára. Londonban például a világos sör 112 százalékkal drágább az EU-átlagnál, a mozijegyért 55, a cigarettáért 70 százalékkal kell többet fizetni. Egy doboz cigaretta Londonban négyszer annyiba kerül, mint Varsóban, áll a DrKW átfogó felmérésben.
A rendkívül magas londoni megélhetési költségeket már más londoni elemző házak is kimutatták. Tavasszal a világ legnagyobb, nem befektetési banki jellegű gazdasági előrejelző és kutatóközpontja, az Economist Intelligence Unit (EIU) azt jelentette, hogy az addig eltelt egy évben London drágult a legnagyobb mértékben az egész világon.
Az EIU - amely dolláralapon, 130 nagyvárosban végzi el évente a megélhetési termékkosár ár-összehasonlítását - idei felmérésében azt hozta ki, hogy a brit főváros fogyasztói költségindexe 12 ponttal 121-re emelkedett egy év alatt a 100-as indexszel összehasonlítási alapnak megtett New Yorkhoz képest; London ezzel a világ 7. legdrágább városa az idén.
A 130-as listán szereplő városok közül azonban - a forint addigi erősödése és a dollár egyidejű gyengülése miatt - Budapest lépett előre a legtöbbet, 15 hellyel: a magyar főváros az EIU idei rangsorán, 70-es költségindexszel a világ 81-ik legdrágább nagyvárosa volt a sorrend összeállításának idején az egy évvel azelőtti, 62-es indexszel megszerzett 96. hely után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.