OECD: megugrott az infláció

Éves szinten együttesen 3,1 százalékosra gyorsult az infláció a legfejlettebb országokat tömörítő OECD tagországaiban májusban. A szervezet szerint a havi drágulás 0,4 százalékos volt a nevezett hónapban, elmaradva az április 0,7 százaléktól, de akkor még az éves szintű infláció 2,7 százalékot ért el.

  • MTI MTI
OECD: megugrott az infláció

Az inflációt elsősorban a nyersanyagárak és az élelmiszerárak emelkedése fűti, ezek figyelembevétele nélkül a májusi éves infláció az OECD-ben 2 százaléknak felelt meg az április 1,9 százalék után.

Az országcsoportban az infláció éllovasává vált az Egyesült Államok a májusi éves szintű 4,2 százalékos áremelkedéssel (áprilisban még 3,5 százalékos volt), a legmérsékeltebb drágulást ekkor Japánban mérték: éves szinten 0,6 százalékost.

Legutóbb éves szinten magasabb inflációs ütemet tavaly szeptemberben számoltak az OECD szakemberei, 3,3 százalékost. A májussal zárult 12 hónap alatt az energiaárak 16,5 százalékkal emelkedtek OECD-szinten.

Az elmúlt évben az OECD-országcsoport inflációja 2 százalékos volt, erre az évre egyelőre 2,2 százalékot jósol a szervezet.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.