Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Éves szinten együttesen 3,1 százalékosra gyorsult az infláció a legfejlettebb országokat tömörítő OECD tagországaiban májusban. A szervezet szerint a havi drágulás 0,4 százalékos volt a nevezett hónapban, elmaradva az április 0,7 százaléktól, de akkor még az éves szintű infláció 2,7 százalékot ért el.
Az inflációt elsősorban a nyersanyagárak és az élelmiszerárak emelkedése fűti, ezek figyelembevétele nélkül a májusi éves infláció az OECD-ben 2 százaléknak felelt meg az április 1,9 százalék után.
Az országcsoportban az infláció éllovasává vált az Egyesült Államok a májusi éves szintű 4,2 százalékos áremelkedéssel (áprilisban még 3,5 százalékos volt), a legmérsékeltebb drágulást ekkor Japánban mérték: éves szinten 0,6 százalékost.
Legutóbb éves szinten magasabb inflációs ütemet tavaly szeptemberben számoltak az OECD szakemberei, 3,3 százalékost. A májussal zárult 12 hónap alatt az energiaárak 16,5 százalékkal emelkedtek OECD-szinten.
Az elmúlt évben az OECD-országcsoport inflációja 2 százalékos volt, erre az évre egyelőre 2,2 százalékot jósol a szervezet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.