Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Csütörtökön reggel valamivel erősebben nyitott a forint a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra tájban 269,20/30 forinton jegyezték, szemben a szerdai 269,50/60-as árfolyammal.
A kereskedés első fél órájában 268,80-269,70 forint között ingadozott az euró árfolyama, a 269 forint alatti jegyzés azonban nem bizonyult tarthatónak. A piacon reálisabbnak tartják a 270 forint feletti szintet, amit a nap további részében várhatóan el is ér majd az uniós valuta.
A pénteken megjelenő júliusi inflációs adatokig nem várható fontos piacbefolyásoló hír, ezért mérsékelt aktivitású kereskedésre számítanak.
A dollár jegyzése alig változott, reggel 209,00/10 forinton kereskedtek vele, szemben a szerdai 209,30/40 forinttal.
A forintpiacon az overnight kamat és a tomnext kamat 7 százalékon maradt. A hosszabb lejáratokon és az állampapírpiacon egyelőre még nem indult meg a kereskedés.
Az Államadósság Kezelő Központ 40 milliárd forintnyit ajánlott fel a 12 hónapos diszkont-kincstárjegy csütörtöki aukciójára. Csütörtökön a másodpiacon 7,78 százalékos benchmark alakult ki.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.