Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Budapesti Értéktőzsde olyan hosszú távú befektetési számla bevezetését javasolja, amely 3 éves lekötés után mentesülne az árfolyamnyereség-adó megfizetése alól – közölte Szalay-Berzeviczy Attila, a tőzsde elnöke.
A számlán lévő pénzt bármilyen, az Európai Uniós illetve OECD-tagállamban kibocsátott értékpapírba lehetne fektetni. A három éven belül kivett hozam a személyi jövedelemadó szabályai szerint, egyéb jövedelemként adózna.
A javaslatcsomagot a BÉT csütörtökön nyújtja be a miniszterelnöknek – mondta az elnök. A javaslatot a BÉT közösen dolgozta ki a Befektetési Szolgáltatók Szövetségével (BSZSZ) valamint a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségével (Bamosz).
Szalay-Berzeviczy Attila optimista a javaslat fogadtatását illetően. Elmondta, hogy az államnak nem kerül pénzébe, hiszen a hosszú távú befektetési számla (htb) nem élvezne olyan állami támogást, mint a nyugdíj előtakarékossági számla (nyesz). Az állam csupán „lemondana” egy adóról, ami eddig sem állt rendelkezésére. A számla bevezetését 2007 januárjától javasolják.
A BÉT elnöke szerint a nyesz és a htb együtt jó irányú fejlődést indíthat el a tőkepiacon, mivel a hosszú távú megtakarítások felé tereli a tőkét, és ennek pozitív hatása előbb-utóbb a magyar részvénypiacon is érződni fog.
A tájékoztatón elhangzott, hogy a hosszú távú megtakarítások honorálása számos európai országban létezik, Ausztriában például a 12 hónapnál hosszabb részvénybefektetések adómentességet élveznek.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.