Adómentes hosszú távú befektetési formát javasol a BÉT

A Budapesti Értéktőzsde olyan hosszú távú befektetési számla bevezetését javasolja, amely 3 éves lekötés után mentesülne az árfolyamnyereség-adó megfizetése alól – közölte Szalay-Berzeviczy Attila, a tőzsde elnöke.

  • MTI MTI
Adómentes hosszú távú befektetési formát javasol a BÉT

A számlán lévő pénzt bármilyen, az Európai Uniós illetve OECD-tagállamban kibocsátott értékpapírba lehetne fektetni. A három éven belül kivett hozam a személyi jövedelemadó szabályai szerint, egyéb jövedelemként adózna.

A javaslatcsomagot a BÉT csütörtökön nyújtja be a miniszterelnöknek – mondta az elnök. A javaslatot a BÉT közösen dolgozta ki a Befektetési Szolgáltatók Szövetségével (BSZSZ) valamint a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségével (Bamosz).

Szalay-Berzeviczy Attila optimista a javaslat fogadtatását illetően. Elmondta, hogy az államnak nem kerül pénzébe, hiszen a hosszú távú befektetési számla (htb) nem élvezne olyan állami támogást, mint a nyugdíj előtakarékossági számla (nyesz). Az állam csupán „lemondana” egy adóról, ami eddig sem állt rendelkezésére. A számla bevezetését 2007 januárjától javasolják.

A BÉT elnöke szerint a nyesz és a htb együtt jó irányú fejlődést indíthat el a tőkepiacon, mivel a hosszú távú megtakarítások felé tereli a tőkét, és ennek pozitív hatása előbb-utóbb a magyar részvénypiacon is érződni fog.

A tájékoztatón elhangzott, hogy a hosszú távú megtakarítások honorálása számos európai országban létezik, Ausztriában például a 12 hónapnál hosszabb részvénybefektetések adómentességet élveznek.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.