szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Meglena Kuneva, az EU-Bizottság fogyasztóvédelmi biztosa szerint félrevezető információkat adnak a jegyárakról egyes légitársaságok internetes jegyértékesítéskor. A biztos intézkedéseket helyezett kilátásba arra az esetre, ha a társaságok nem rendezik a helyzetet saját hatáskörükben.

Az EU-Bizottság által végzett felmérés szerint a vizsgált 13 uniós országban minden három internetes jegyárusító portál közül egy megsértette a fogyasztóvédelmi törvényeket és hatósági úton kellett őket a szabályok betartására kötelezni.

"Tarthatatlan, hogy minden harmadik internetes jegyvásárlót vagy becsapnak vagy félrevezetnek, illetve nehezen értelmezhető információkkal látnak el" - hangoztatta Meglena Kuneva. "Meggyőző és hihető bizonyítékokat várunk jövő év május elsejéig arról, hogy a légiközlekedési szakma felhagyott ezzel a kifogásolható értékesítési és marketing gyakorlattal, mert ellenkező esetben nem lesz más választásunk, mint közbelépni" - hangsúlyozta.

Kuneva szerint a valótlan jegyárak megadása a legelterjedtebb gyakorlat az internetes értékesítés során. A másik nagy problémát a tisztességtelen szerződési feltételek jelentik. Gyakorta fordul elő az is, hogy a hirdetésekben szereplő feltételek mellett nem lehet hozzájutni jegyekhez.

Kuneva szerint a fentiek általánosan elterjed gyakorlatnak számítanak az internetes jegyértékesítéseknél, legyen szó akár kis, akár nagy légitársaságról.

A BEUC európai fogyasztói érdekképviseleti szervezet üdvözölte Brüsszel szándékát az internetes jegyértékesítési visszásságok rendezésére, szükségesnek tartaná azonban az érintett társaságok megnevezését és kipellengérezését is. "A Bizottság a feladatnak csak egy részét teljesítette azzal, hogy rámutatott az internetes jegyértékesítések terén tapasztalható visszásságokra" - jelentette ki a BEUC igazgatója Monique Goyens. "Arra fogjuk kérni tagjainkat, hogy menjenek ennél jóval tovább, és ha szükséges hozzák nyilvánosságra a vétkes társaságok nevét" - tette hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Repülőjegy: annyi legyen az ár, amennyit fizetni kell!

A Wizz Air diszkont légitársaság már bruttó, azaz az adókat és illetékeket is tartalmazó jegyárakat közöl, a Malév és az ugyancsak diszkont SkyEurope az erre vonatkozó uniós rendelet hatályossá válásakor vezeti be ezt a gyakorlatot.

Világ

Hogyan érdemes üdülésre, repülőjegyre licitálni?

Az interneten ma már gyakorlatilag bármire lehet licitálni, többek között üdülésre is. Az utazásokat, szállásokat, repülőjegyeket kínáló ajánlatok között érdemes szemezgetni, hiszen a kikapcsolódásra, pihenésre szánt költségből így le is faraghatunk. Fontos azonban ismerni a játékszabályokat.

Hét nap

AZ EU A REPÜLŐJEGYEKRŐL

A repülőjegyek árának megtévesztő reklámozását is tiltaná az Európai Bizottság (EB) által kedden az egységes légi...

MTI Gazdaság

EU-fellépés az átverős repülőjegy-árusító honlapok ellen

A repülőjegyet árusító honlapok majdnem felénél szabálytalanságokat, félrevezető reklámokat és tisztességtelen eljárásokat állapított meg az ármegjelölésben, a szerződési feltételekben és a javasolt feltételek egyértelműségében az a vizsgálat, amelyet az Európai Bizottság végzett el a témában, mondta az EU fogyasztóvédelemért felelős biztosa, Meglena Kuneva.