szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) várhatóan november 6-án hagyja jóvá a pénzintézet által Magyarországnak nyújtandó, 15,7 milliárd dolláros készenléti hitelkeretet, közölte az intézmény szóvivője csütörtökön.

A washingtoni székhelyű IMF kedden közölte, hogy Magyarország összesen 25,1 milliárd dolláros gazdasági védőhálót kap, 17 hónapig készenlétben, azaz rendelkezésre tartott hitelkeret formájában, ezzel segítve Magyarországnak kezelni a pénzügyi válság következményeit.

A nemzetközi összefogásban a Valutaalap 15,7 milliárd dolláros hitelkeretről állapodott meg Magyarországgal; az Európai Unió további 8,1 milliárd, a Világbank 1,3 milliárd dolláros segítséget kész nyújtani.

A mentőöv bejelentésekor Dominique Strauss-Kahn főigazgató közleménybe tudatta: a határozott magyar intézkedések igazolják, hogy az ország kivételes szintű forrásokhoz férhet hozzá a Valutaalaptól; a hitelkeret összege a magyar IMF-kvóta több mint tízszerese, 1020 százaléka. Mint írta, a segítség erősíteni fogja az ország gazdaságának rövid távú stabilitását, és javítja hosszú távú növekedési potenciálját.

Az Izlandnak nyújtandó, 2 milliárd dolláros hitelkeret jóváhagyásáról egy nappal korábban, november 5-én dönt az IMF vezetése.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A 20 milliárdos mentőcsomag kamata 5-6 százalék

Az IMF, az Európai Unió és a Világbank által összeállított 20 milliárd euró összegű hitelkeretet 2010. március végéig hívhatja le a magyar kormány, a készenléti díj éves szinten 0,25 százalék, kamata 5-6 százalék,a visszafizetés futamideje 3-5 év - jelentette be Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke azon a szerdai tájékoztatón, ahol ismertették a pénzügyi mentőcsomag részleteit.

MTI Gazdaság

Francia lapok a magyarországi pénzügyi mentőcsomagról

Ukrajnához és Izlandhoz hasonlóan Magyarországnak is a költségvetési és fiskális szigor betartásáért cserébe biztosít hitelkeretet a Nemzetközi Valutalap (IMF), az Európai Unió és a Világbank - hangsúlyozta csütörtökön a Les Échos című francia gazdasági napilap.

MTI Gazdaság

A londoni elemzők szerint most át lehet hajtani a reformokat

Londoni elemzések szerint az eddig vártnál jelentősebb magyarországi gazdasági visszaeséshez vezethetnek jövőre a több mint 25 milliárd dolláros pénzügyi védőháló feltételeként végrehajtandó kiadáscsökkentések, de ugyanezek a feltételek most alkalmat teremthetnek a szerkezeti reformok áthajtására is.

MTI Gazdaság

Parragh: folytatni kell a reformokat

Szili Katalin Házelnök paradigmaváltást, Parragh László, az MKIK újraválasztott elnöke pedig a megakadt vagy el sem kezdett szerkezeti átalakítások folytatását sürgette a kamara tisztújító küldöttgyűlésén csütörtökön a Parlamentben.

MTI Gazdaság

Veres 200 milliárd dolláros magyarországi kínai befektetésről tárgyal

Grandiózus kínai tervek esetleges magyarországi megvalósításáról tárgyal Kínában Veres János – írja a Világgazdaság. A Pénzügyminisztériumban az MTI-vel annyit közöltek, hogy a miniszter hivatalos úton külföldön tartózkodik, és tárgyalásainak eredményeiről időben tájékoztatást adnak.

Fókuszban

Magyarország és az IMF

Megszűnt Magyarország pénzügyi függősége az IMF-től - ezt a diadalittas bejelentést több mint tíz évvel ezelőtt, 1998...

MTI Gazdaság

Elemzők szerint a válság akár hasznos is lehet Magyarországnak

A magyar gazdaság sebezhetősége nem kirívó a kelet-közép-európai régióban, sőt hosszú távon a válság akár hasznos is lehet Magyarország számára, amennyiben megragadjuk a lehetőségeket reformok meghozatalára - ezek voltak a szakértők főbb megállapításai az ING Bank által szervezett üzleti reggelin.