szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Négy dél-dunántúli borvidék részvételével megalakította a Pannon Borvidéki Régiót (rövidítve: Pannon Borrégiót) a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter, az erről szóló rendelete a legújabb magyar Közlönyben jelent meg.

A Pécsi-, a Szekszárdi-, a Villányi-, és a Tolnai borvidékből áll a Pannon Borvidéki Régió. Ennek döntéshozó testülete a Tanács, amely a hegyközségek elnökeiből, titkáraiból, valamint küldötteiből áll. A régió feladata – egyebek mellett – a marketing egységesítése, javaslatok kidolgozása a fajtahasználat összehangolására és a borrégió országos képviselete.

A rendelet felsorolja, hogy a területen milyen szőlőfajtákból állítható elő – fehér-, vörös-, és muskotály – minőségi bor. Feltétel az is, hogy az ültetvényeken hektáronként legalább 3300 tőke legyen. Az újbor mennyisége hektáronként nem haladhatja meg a 100 hektolitert.

A Pannon Borrégió területén előállított minőségi bort „Pannon Borrégió” logóval lehet forgalomba hozni. A hegybíró a származási bizonyítványban jelöli meg, hogy a termelő használhatja a régiós megjelölést.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gasztro

Kevesebb bor lesz a vártnál

A korábban várt mintegy 4 millió hektoliter bor helyett az idén csak mintegy 3,5 millió hektoliter kerülhet a pincékbe.

MTI Gazdaság

Burgenlandban is készíthetnek soproni bort

Ausztriában is feldolgozható lesz a soproni borvidékről származó szőlő egy hamarosan életbe lépő tárcaközi egyezmény alapján, amelyről már csak a két agrárminiszter aláírása hiányzik – írta a szerdai Napi Gazdaság.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Szigorúan ellenőrzött borimport

Az országba illegálisan behozott bormennyiség csökkentése, vagy legális csatornába terelése érdekében közös ellenőrzési akciót szervez az agrártárca a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságával (VPOP).