Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A belgrádi kormány csütörtöki közleménye szerint Szerbia és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) megállapodott abban, hogy a szerb költségvetés hiánya a jövő évben nem haladhatja meg a GDP 1,5 százalékát.
A világbanki küldöttség október 28-án érkezett Belgrádba. Tárgyalásairól mindmáig alig került nyilvánosságra érdemi információ. Az egyik arról szólt, hogy a szerb költségvetés GDP-hez mért hiányát a jelenlegi 2,7 százalékról 1,5 százalékra kell mérsékelni.
Ez csak a kiadások jelentős visszafogásával valósítható meg, s nem tudni, hogyan hajtja végre a belgrádi kormány, amely korábban azt ígérte, hogy az átlagnyugdíjat felviszi az átlagfizetés 70 százalékára. Ez az IMF szerint megvalósíthatatlan.
A csütörtökön létrejött, 15 hónapra szóló "készenléti megállapodás" igazi tartalmáról a hivatalos híradás gyakorlatilag semmit sem árul el. Nem tudni, mit kért Szerbia, mit követelt cserébe az IMF, s - miután állítólag megegyeztek - mit kapnak a szerbek, s minek a teljesítése fejében.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Megy a találgatás a miniszterelnök szombati nagy bejelentéséről, a lehetőségekből egyet, úgy látszik, cáfolt.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.