szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Térségünkben, esetleg Magyarországon építene atomerőművi fűtőanyaggyárat az oroszországi TVEL – értesült a Világgazdaság.

A cikk szerint a cég a beruházásra a bővülő európai nukleáris piac majdani ellátása érdekében készül. A TVEL szolgálja ki a paksi atomerőmű négy orosz gyártmányú, nyomottvizes reaktorát is és a társaság nemrégiben már jelezte, hogy az újonnan építendő paksi blokkok ellátására is kész illetve képes.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Plázs

Csernobil: egészségügyi következmények, bibliai jóslatok és biznisz

Huszonhárom évvel ezelőtt, április 26-án egy ezer méter magas lángoszlop miatt korábban virradt Csernobilban. Az ukrán kisváros neve azóta fogalommá vált, megtanítva a világot, hogy van mitől félni. Az addig soha nem tapasztalt sugárterhelés egészségügyi, illetve kulturális hatásait vettük számba.

MTI Itthon

Megkezdődik az új atomerőmű népszerűsítése

Megkezdődik a Paksi Atomerőmű bővítésének népszerűsítése, ma a Magyar Tudományos Akadémián "A paksi atomerőmű bővítésének lehetőségei" című ingyenes rendezvényt tartanak.

hvg.hu Tech

A jövő kimeríthetetlen erőművét fejlesztik Oroszországban

Az orosz TVEL tulajdonában lévő Csepecki Mechanikai Művek különleges szupravezető anyagok gyártását kezdte meg a Nemzetközi Kísérleti Termonukleáris Reaktor (ITER) projekt keretében. Az Oroszország részvételével megalakult nemzetközi, mágneses fúzióval kapcsolatos kutatási és fejlesztési program fő célja a jövő környezetbarát és kimeríthetetlen villamos erőműveinek kifejlesztése.

MTI Tech

Legkorábban 2020-ban lehet új atomerőmű Pakson

Legkorábban 2020-ban helyezhetik üzembe Pakson a tervezett két új atomerőművi blokkot - mondta Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter szerdán Pakson, ahol a kormányzati válságkezelő stratégiáról tartott fórumot.

MTI Világ

Észak-Korea elkezdte feldolgozni használt nukleáris fűtőelemeit

Észak-Korea bejelentette szombaton, hogy elkezdte feldolgozni a leállított jongbjoni atomerőműből származó, elhasznált nukleáris fűtőelemek feldolgozását atomfegyvergyártásra alkalmas plutóniummá. Lépését nyilvánvalóan az váltotta ki, hogy az ENSZ megbüntette Phenjant az április 5-i rakétaindításért.