Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
November végén befejeződtek az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK) idei fenntartási programjának jelentősebb munkálatai: a társaság 2009-ben mintegy nettó 3,1 milliárd forintot fordított a kezelésében lévő gyorsforgalmi utak felújítására.
Az autópályakezelő közleménye szerint a gyorsforgalmi úthálózat fenntartására fordított összegből mintegy 1,4 milliárd forint jutott burkolat felújításra, közel 600 millió forint hídfenntartásra és 1,1 milliárd forint a karbantartási és forgalomtechnikai munkákra.
Az idén összesen 5,3 kilométer főpálya burkolat teljes szélességű, 11,3 kilométer főpálya burkolat haladósávú felújítását, illetve 2 komplett autópálya csomópont, valamint 6 csomóponti ág és 7 híd felújítását végezték el az ÁAK által megbízott vállalkozók.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.