Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Vám- és Pénzügyőrség az első félévben 521,6 milliárd forintot szedett be, a központi költségvetés bevételeinek 13,7 százalékát − derül ki a vámhatóság gyorsjelentéséből. A beszedett összeg 9,8 százalékkal kisebb a tavalyinál.
A VP bevétele 2009 első félévében 578,3 milliárd forint volt, a költségvetés tárgyidőszaki bevételének 15,1 százaléka. Regisztrációs és fogyasztási adóból 14,832 milliárd forint folyt be, az előirányzat 37,7 százaléka. A VP bevétele a tavalyi első félévben ebből közel 22 milliárd forint volt, ami a tavalyi bevétel 65,4 százalékos teljesítését jelentette.
A jövedéki adóbevétel 358,5 milliárd forintot tett ki az első félévben, az előirányzat 40,2 százalékát. A VP bevétele tavaly ilyenkor 386,4 milliárd forint volt, amivel a tavalyi bevétel 44,5 százaléka teljesült. Az import áfabevételeknél a teljesítés 44,2 százalék (88,3 milliárd forint), a dohánygyártmányoknál 41,2 százalék (33,6 milliárd forint), az energiaadóból pedig 62,7 százalék (10,3 milliárd forint). A bérfőzési szeszadóból 2,4 milliárd forint bevétele származott a központi költségvetésnek.
Környezetvédelmi termékdíj címén június végéig 8,6 milliárd forintot − az előirányzat 40,5 százaléka − szedett be a vámhatóság. A nem tervezett járulékos bevételek (kamat, bírság és pótlék) összege összesen 1,2 milliárd forintot tett ki, míg az illetékbevétel 70 millió forintot.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”