Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Elutasította az Európai Bíróság kedden a világhírű Lego játékgyártó cégnek azon kérését, amelynek alapján uniós márkavédelmet és exkluzivitást élvezhetett volna játékkockáira.
A Luxembourgban kihirdetett ítélet hosszú jogi procedúra végére tett pontot. A cég először közel tizenöt évvel ezelőtt kért márkavédelmet az ezzel foglalkozó uniós hivataltól (OHIM), és az le is védte a Legót. Ám ezt a határozatot megtámadta egy konkurens vállalat, amely ma Mega Brands néven ismert, és az OHIM visszavonta korábbi döntését. Ezt követően az ügy az Európai Bíróság elé került, amely 2008-ban a Lego ellen foglalt állást. A most kihirdetett ítéletben pedig az uniós bíróság a dán cég fellebbezését is elutasította.
A bíróság arra hivatkozott, hogy az uniós jog nem teszi lehetővé a cégeknek, hogy kizárólag műszaki megoldásokat végérvényesen levédessenek. A döntés azt jelenti, hogy hasonló termékekkel a piacon maradhatnak a Lego versenytársai. A cég egyik szóvivője a keddi ítéletre úgy reagált, hogy az nemcsak a cégre nézve negatív hatású, hanem a fogyasztókra is, akiket így könnyen megtéveszthetnek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.