Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Tovább gyengült a forint a vezető devizákhoz képest. Az euró árfolyama kitört a 268-270 közötti sávból.
Nincs számottevő esemény a devizapiacon, már egy hete a 268-270 között mozgott az EUR/HUF árfolyam, ma reggel viszont elhagyta ezt a sávot a forint, és becélozta a 272-t – írja szokásos „Tízórai” elemzésében Karsai Péter a Commerzbank devizakereskedője. A szakember jelezte: valójában már tegnap megtört a lendület, a kínai kamatemelés kismértékben ugyan, de elrontotta az addig optimista hangulatot. A mai német külkereskedelemről szóló számok sem igazán biztatóak, ami exportorientált régiónkra nézve nem jó hír. Mára kevés publikálandó adatot várunk, így addig inkább (a reggeli trendet elnézve) moderált forintgyengülésre lehet számítani a Commerzbank szakértője szerint.
Az euró jegyzése negyed 12 magasságában egyébként 271,25-nél járt, úgy hogy néhány perccel korábban 271,5 fölé is benézett, ami bő egy hetes csúcsnak számít. Emelkedett a frank árfolyama is: az alpesi devizáért jelenleg 206 forintot kell fizetni, miközben hajnalban még 205 alatt járt a kurzus. A dollárt jelenleg 198,6 forinton jegyzik a banközin, ami szintén bő 1 forintos emelkedést jelent a kora reggeli szinthez képest.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.