Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A PortfoLion Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 400 millió forint tőkét fektet be a mobil fizetési technológiák fejlesztésében piacvezető Cellum cégcsoporthoz tartozó Cellum Global Zrt.-be – közölte a Cellum Global pénteken.
A forrást az OTP Bank tulajdonában lévő PortfoLion az Európai Unió Jeremie kockázati tőkeprogramja keretében biztosítja. A szeptember 1-jén aláírt szerződéssel az egész régió legnagyobb szabású tranzakciója valósul meg a mobile payment – fizetési – üzletágban. A tőkebefektetés elsődleges célja a Cellum nemzetközi terjeszkedésének elősegítése. A szerződés értelmében bizonyos feltételek teljesülése esetén az idei tranzakciót hasonló nagyságrendű befektetés követheti majd a jövőben.
Inotay Balázs, a Cellum Global stratégiai igazgatója szerint a mobile payment az egész világon az infokommunikáció leggyorsabban fejlődő szegmense. A Cellum csoport többségi tulajdonosai a nemzetközi piacra lépés érdekében alapították meg a Cellum Global Zrt.-t. A társaság elnök-vezérigazgatójának Kóka Jánost, a korábbi gazdasági minisztert kérték fel, akinek első számú feladata a nemzetközi akvizíciók irányítása lesz.
Kóka János kijelentette, hogy a friss tőke segítségével a társaság képes lesz megerősíteni nemzetközi pozícióját „annak érdekében, hogy három éven belül egész Közép-Kelet-Európa meghatározó mobile payment cége legyen” – idézi a cég közleménye.
Oszkó Péter volt pénzügyminiszter, a PortfoLion Zrt. elnök-vezérigazgatója a tőketámogatási konstrukcióról úgy fogalmazott, hogy „a feltőkésítési folyamattal a PortfoLion tulajdonosa lett a Cellum Global Zrt.-nek. A Cellum csoport tulajdonosai első lépésben a technológia nemzetközi felhasználói jogait apportálták az új cégbe, a PortfoLion pedig a tőkét. A szerződés 2012-ben újabb tőkeemelés opcióját is tartalmazza, a társaságba akkor a tervek szerint bekerülnek a cégcsoport egyéb cégei is. A PortfoLion az üzletrészét értékesítve, 5-6 év múlva száll ki a cégből, a reményeink szerint az elvárt vagy a feletti hozamot realizálva” – idézi a közlemény.
A HVG múlt heti számában megjelent, hogy technológiai tanácsadó céget jegyeztek be Cellum Global Zrt. néven, amelynek vezérigazgatója Kóka János exminiszter. A siófoki székhelyű, 7,6 millió forint alaptőkéjű társaság tulajdonosai a budaörsi Cellum Global Invest Vagyonkezelő Zrt., valamint a hollandiai bejegyzésű Cellum B.V. Az új céget a vagyonkezelő hozta létre, a külföldi társaság második lépésként tőkeemeléssel lépett be a részvényesek sorába. Az alaptőke egyharmada a Cellum B.V. apportja: olyan szoftverek, amelyek a mobiltelefonos fizetést segítik elő.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Gyújtogatás és a sértettek nemzetiségi, illetve vallási hovatartozása miatt elkövetett bűncselekmény tettesét keresik az ukrán hatóságok.
Megbízatása nem ezért szűnt meg.