Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kilenchavi csúcsra drágult a kőolaj szerdán: az északi-tengeri Brent ára meghaladta a hordónkénti 123 dollárt, tavaly május eleje óta nem került ennyibe az Európában irányadónak számító olajfajta.
A drágulás fő oka az ellátás biztonságával kapcsolatos aggodalmak felerősödése azután, hogy Irán vasárnap leállította brit és francia vállalatoknak szánt kőolaj szállítását, holott az európai olajembargó csak idén nyáron lép életbe.
Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára napközben 123,07 dollárra nőtt, tavaly május 3-a óta legmagasabb szintre került. Röviddel 18.30 óra előtt a Brent 1,03 dollár emelkedéssel 122,69 dolláron állt.
A Commerzbank szerdán ismertetett előrejelzése szerint a Brent ára a következő hetekben 120 dollár fölött marad a geopolitikai bizonytalanságok miatt. A bank egyidejűleg 117 dollárra módosította a Brent idei átlagárára vonatkozó előrejelzését a január elején várt 106 dollárról.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.