Rekordot döntött a szén-dioxid-kibocsátás a világon

Tavaly rekordot döntött a fosszilis tüzelőanyagokból származó, üvegházhatást okozó szén-dioxid-kibocsátás a világon.

  • MTI MTI
Rekordot döntött a szén-dioxid-kibocsátás a világon

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) csütörtökön kiadott adatai szerint a kibocsátás 3,2 százalékkal nőtt tavaly az egy évvel korábbihoz képest, és elérte a 31,6 gigatonnát.

A legnagyobb növekedést Kínában mutatta ki a párizsi székhelyű nemzetközi szervezet, 9,3 százalékot, miközben az Egyesült Államokban 1,7 százalékkal csökkent a kibocsátás annak köszönhetően, hogy a szénről földgázra állnak át az erőművek, és viszonylag enyhe volt a tél.

Az Európai Unióban 1,9 százalékkal esett vissza a kibocsátás, miután a gazdasági növekedés lassulása visszavetette az ipari termelést, az enyhe tél miatt pedig kevesebb fűtőanyagra volt szükség. A szén-dioxid-kibocsátás 45 százaléka szénből, 35 százaléka kőolajból és 20 százaléka földgázból adódott tavaly.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?