Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tavaly rekordot döntött a fosszilis tüzelőanyagokból származó, üvegházhatást okozó szén-dioxid-kibocsátás a világon.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) csütörtökön kiadott adatai szerint a kibocsátás 3,2 százalékkal nőtt tavaly az egy évvel korábbihoz képest, és elérte a 31,6 gigatonnát.
A legnagyobb növekedést Kínában mutatta ki a párizsi székhelyű nemzetközi szervezet, 9,3 százalékot, miközben az Egyesült Államokban 1,7 százalékkal csökkent a kibocsátás annak köszönhetően, hogy a szénről földgázra állnak át az erőművek, és viszonylag enyhe volt a tél.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal esett vissza a kibocsátás, miután a gazdasági növekedés lassulása visszavetette az ipari termelést, az enyhe tél miatt pedig kevesebb fűtőanyagra volt szükség. A szén-dioxid-kibocsátás 45 százaléka szénből, 35 százaléka kőolajból és 20 százaléka földgázból adódott tavaly.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Megy a találgatás a miniszterelnök szombati nagy bejelentéséről, a lehetőségekből egyet, úgy látszik, cáfolt.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.