Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Ideje bevetni az atomfegyvert az eurózóna válságában, különben heteken belül szétesik a rendszer.
Múlt héten újabb lendületet kaptak a befektetői aggodalmak és a piaci szereplők ismét egyre kevesebb reményt fűznek ahhoz, hogy az euróövezet két déli tagállama, Spanyolország és Olaszország kikecmereg a válságából. A spanyol államkötvények hozama már múlt héten annyira megugrott, hogy túlszárnyalta a magyart, ezen a héten pedig már csak 6-8 százalékon tudnak állampapírt kibocsátani, ami finanszírozhatatlanul magas (közben spanyol tartományok és olasz városok sora került csődközeli helyzetbe). Ha marad a magas kamatteher, újabb megszorítás válik szükségessé, ami viszont tovább mélyíti a recessziót, így az egész folyamat egy „halálspirál” – írja Zsiday Viktor legújabb blogbejegyzésében.
A befektetési szakértő szerint a megoldás kulcsa régen ott van a politikusok és a jegybank kezében. A megoldás az, amit Japán, az USA és Anglia tesz (és Európa nem): ezekben az országokban a jegybankok beavatkoznak, fenntartható szinten tartják az állampapírhozamokat, ezért ezekben az országokban a hozamszintek a mélyben vannak, összhangban az alacsony inflációval és elhúzódó recesszióval. A papírpénzrendszerben ugyanis a jegybankok végtelen mennyiségű pénzt tudnak teremteni, így ha az USA állampapírjait nem venné meg senki, akkor akár az összeset meg fogja venni a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve, akár 0 százalékos hozammal is, így az amerikai állam finanszírozása biztosítva lesz, ugyanígy a brit vagy a japán is – írja a befektetési szakértő, ugyanakkor elismeri, hogy ez később inflációt fog okozni.
Európa viszont másképp működik: nincs egységes politikai akarat, és nincs egész Európát átfogó jegybank, amely kezelhetné a problémát. Jegybanki segítség nélkül azonban deflációs-depressziós halálspirálba süllyednek az országok (most éppen Spanyolország), és ez folyik jelenleg Európában, miközben erre semmi szükség nem lenne, ha a jegybank minden ország mögé beállna. Ehhez azonban politikai konszenzusra, teljesen közös pénzügyi rendszerre, és közös kötvényekre lenne szükség.
Az idő viszont sürget, a politikusoknak csak hetei vannak, hogy eldöntsék ,mit akarnak. A döntés Zsiday szerint heteken belül meg is fog születni, és az Európai Központi Bank valamilyen mennyiségi lazítást (quantitative easing) vezet be, különben a zóna szétesik.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A német lap szerzője igyekezett válaszokat kapni a Sebestyén József haláláról beszámoló kormánypárti médiumoktól is, de nem járt sikerrel.