Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Több beleszólást szeretnének a vállalat ügyeibe a 49 százalékban Mol-tulajdonú horvát olajtársaság, az INA igazgatóságának helyi tagjai.
Az INA horvát olajtársaság három helyi igazgatósági tagja keddre össze szeretné hívni a testület ülését, hogy megvitassák az információhoz jutás feltételeit. Niko Galic, Ivan Kresic és Davor Mayer azt szeretné elérni, hogy az igazgatótanács hetente ülésezzen és az üzleti információkat az összes tag ugyanúgy megismerhesse - írja a Bloomberg.
A Mol az INA 49,1 százalékos tulajdonosa, a horvát állam pedig 44,84 százalékkal rendelkezik a társaságban. A hattagú igazgatótanácsban az elnöknek, Áldott Zoltánnak döntő szava van a döntések meghozatalakor. Slavko Linic horvát pénzügyminiszter még augusztus elején olyan kijelentést tett, mely szerint a Mol abbahagyta a horvát vállalatba történő befektetést, és a magyar céget "felelőtlen partnernek" is nevezte.
Davor Stern, az INA felügyelőbizottságának egyik tagja szerint ha nem születik a fenti kéréssel kapcsolatban döntés a keddi igazgatósági ülésen, akkor a részvényeseknek kell cselekedniük, hogy ilyen irányú elmozdulás történjen.
A horvát kormány és a Mol között korántsem felhőtlen a kapcsolat. Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját korábban azzal vádolták meg, hogy 10 millió euróval vesztegette meg Ivo Sanader korábbi horvát miniszterelnököt, hogy a magyar vállalat így jusson irányítói pozícióhoz az INA-ban. Áldott Zoltán ellen pedig az INA felügyelőbizottságának horvát tagjai fogalmaztak meg kritikus levelet pár hónapja. Akkor a horvát kormány is arra az álláspontra helyezkedett, hogy rendezni kell a felügyelőbizottságon belüli helyzetet és kezdeni kell valamit azzal is, hogy a testületben "nyilvánvalóan hiányzik a horvát tagok iránti tisztelet".
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.