Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Délkelet-Európa egyik legnagyobb vegyipari cégének, a román Oltchimnak a privatizációján az ország egyik helyi iparmágnása nyert, ám úgy tűnik, hogy nincs elegendő pénze megvenni a céget. Sajtójelentések szerint Dan Diaconescu csak politikai pályájának egyengetésére használta a megmérettetést.
Szeptember 21-én az újságíróból lett román iparmágnás, Dan Diaconescu nyerte meg Délkelet-Európa egyik legnagyobb vállalatának, az Oltchimnak a privatizációját. A nyertes vállalkozó 203 millió lejt, vagyis 45 millió eurót ajánlott a cég 54 százalékáért, ám lehet, hogy nincs is ennyi pénze, így elúszhat a vegyipari vállalat megvásárlása - írja a Financial Times feltörekvő piacaival foglalkozó blog, a beyondbrics. A 700 millió eurós adósságot felhalmazó céget a román állam az EU-IMF-hitel feltételei között lefektetett privatizációs program keretében adja el. A román nagyvállalkozó egy német céget utasított maga mögé.
A privatizáció után pár nappal Victor Ponta miniszterelnök bejelentette, hogy Diaconescu nem rendelkezik a megfelelő pénzmennyiséggel a vállalat megvásárlásához. Ha a nagyvállalkozó hétfő estig nem tud fizetni, akkor úra ki kell írni a privatizációs tendert. Az Oltchim a hatalmas méretű felhalmozott adóssága következtében már augusztus óta nem termel.
Egyes elemzők szerint Diaconescu ajánlatát rosszul állították össze, kevés figyelmet fordítva a vállalat adósságának rendezésére. Emellett az is elképzelhető, hogy a nagyvállalkozó egy külföldi céggel a háttérben ment neki a privatizációs eljárásnak, vagy szimplán csak politikai hírverést szeretett volna csapni pártjának (PPDD), mellyel a decemberi parlamenti választásokon először méretteti meg magát.
Az ügy árnyékot vethet az egész román privatizációra, mivel több, még állami tulajdonban lévő veszteséges céget is el kellene adni az IMF-EU megállapodás értelmében. Ilyen például a Tarom légitársaság, a CFR Marfa vasúti teherfuvarozó, vagy a Posta Romana is. A fentiek tükrében a külföldi befektetők így elképzelhető, hogy kétszer is meggondolják, induljanak-e bármilyen román privatizációs tenderen.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.