Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A jelenleg használt félvezetők helyett arannyal, platinával és titánoxiddal készítenek már napelemeket kutatók. A korrózió elkerülése egyelőre drága mulatság, de a kutatók szerint a kívánt fejlődés gyorsan megugorható.
A napenergia-hasznosítás új módján dolgoznak a Kaliforniai Egyetem kutatói Santa Barbarában. Az eljárás lényege, hogy a napsütést fémek segítségével alakítják át energiává, mert ezek jóval ellenállóbbak, mint azok a félvezetők, amelyeket jelenleg alkalmaznak – számolt be a Solardaily.com.
„Ez az első radikálisan új, és valószínűleg működőképes alternatíva a félvezető berendezések 70-es évekbeli feltalálása óta” – idézte az energiafocus.hu Martin Moskovitsot, az egyetemi kutatás vezetőjét. A csapata által kifejlesztett technológia fókuszában az áll, hogy a félvezető anyagok helyett aranyból készült nanoszálak erdejét használják a napenergia kinyerésére.
Annak ellenére, hogy a vizsgálatok még nagyon kezdeti stádiumban járnak, az eredmények nagyon ígéretesek. „A felfedezés nagyon friss, de máris egész jó teljesítményt sikerült elérnünk. Ennél még fontosabb, hogy már ismerjük azokat az eljárásokat is, amelyekkel a hatékonyságot radikálisan növelni tudjuk” – tette hozzá Moskovits.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.