Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Egyelőre több akadályozó tényező is hátráltatja az európiai piacon a nem hagyományos gázipari boomot, de az Észak-Amerikában energiapiaci felfordulást előidéző palagáz kontinentális gyümölcsei az elemzők szerint a törököknek teremhetnek meg a leggyorsabban.
Európában nem lehet újrajátszani azt a shale-boomot, ami Észak-Amerikában ment végbe az elmúlt évtizedben, hiszen rengeteg tényező áll a nem-hagyományos gázipar kifejlődésének útjába – idézi Jeppe Kofod, NATO szakértőt az energiainfo. A dán szakember úgy látja: a nem konvencionális készletek bőséggel rendelkezésre állnak ugyan, de az adottságaik és az uniós jogszabályrendszer mellett a civilek, illetve a politikai ellenállás is hátráltatni fogja a palagáz európai sikerét.
De „ha az európai palagáztermelés mégis beindul, vagy a globális LNG piaca jelentősen megnő, és lenyomja a gázárakat”, akkor Kofod szerint Európa alternatív gázellátása miatt a Déli Áramlat, a Nabucco és a TAP gázvezetékek közül legalább az egyik távvezeték életképztelenné válik.
A NATO szakember szerint Európának idővel be kell állnia a palagáz kitermelők közé, mert bár a repesztéses tehnológiának számos ellenzője akad, Amerika után Ausztrália és Kína is a tengerentúli útra lépett. És ezt Európa sem hagyhatja majd figyelmen kívül. Kofod szerint Európában a legnagyobb reményeket vélhetőleg Törökország táplálja majd az új technológia lehetőségének kiaknázása érdekében, mivel az ország energiaéhsége folymatosan nő, a közelmúltban pedig nagy lelőhelyeket találtak.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Christian Horner egy romokban lévő csapat élére állva a mennyek kapujáig emelte az energiaitalos istállót, majd testközelből élte át a zuhanórepülést is. 20 év után most távoznia kell.
82,7 milliárd forintba kerül a kormánynak a 2,6 millió embert érintő intézkedés.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.