Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Európai Unió tagállamainak GDP-arányos államháztartási deficitje tavaly év végén 3,9 százalékra csökkent ez egy évvel korábbi 4,4 százalékról, az államadósság azonban 82,3 százalékról 85,1 százalékra emelkedett - közölte hétfőn az Eurostat.
Az unió statisztikai hivatalának adatai szerint ezen belül az euróövezeti országok államháztartási deficitje 4,2 százalékról 3,7 százalékra csökkent, az államadósság hazai össztermékhez viszonyított aránya viszont 87,3 százalékról 90,6 százalékra nőtt. Az Eurostat már Horvátország adatait is számba vette, noha Zágráb csak az idén csatlakozott az EU-hoz.
Az Eurostat kimutatása szerint Magyarország államadóssága 2012 végén a GDP 79,8 százalékára csökkent az egy évvel korábbi 82,1 százalékról. Az államháztartás deficitje 2 százalék volt, a 2011. évi 4,3 százalékos aktívummal szemben.
Az unió 15 tagállamában javult az államháztartás helyzete, 12 országban nőtt a GDP-arányos deficit, egyben pedig nem változott. 17 tagállamban a deficit meghaladta a maastrichti kritériumok közt szereplő 3 százalékot. A legnagyobb hiányt, 10,6 százalékot Spanyolországban könyvelték el, majd Görögország (9 százalék) Írország (8,2 százalék), Portugália és Ciprus (6,4-6,4 százalék) következik.
A legkisebb deficitet, 0,2 százalékot Észtországból és Svédországból jelentették, Németországban pedig a GDP 0,1 százalékának megfelelő aktívumot mutattak ki. Az államadósság GDP-hez viszonyított aránya csupán hat tagállamban csökkent tavaly 2011-hez képest, és 14 országban meghaladta a - szintén maastrichti kritériumnak számító - 60 százalékot.
Az államadósság aránya Észtországban volt a legalacsonyabb, 9,8 százalék, Bulgáriában 18,5 százalékot, Luxemburgban 21,7 százalékot, Romániában pedig 37,9 százalékot regisztráltak.
A legmagasabb Görögország államadóssága volt, elérte a GDP 156,9 százalékát. Olaszországban 127 százalék, Portugáliában 124,1 százalék, Írországban pedig 117,4 százalék volt az államadósság GDP-hez viszonyított aránya 2012 végén.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.