Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Saját megfogalmazásuk szerint is "ambíciózus, de reális" célt tűztek ki a világgazdasági kibocsátás 85 százalékát adó G20-csoport pénzügyminiszterei és jegybankelnökei a kétnapos ausztráliai tanácskozásuk végén, vasárnap kiadott zárónyilatkozatban: e szerint öt év múlva legalább két százalékkal nagyobb lesz az összesített hazai össztermékük (GDP), mint a jelenlegi várakozás.
Ez azt jelentené, hogy az ötéves periódus végén a jelenleg tervezettnél több mint 2 ezer milliárd dollárral nagyobb lesz a G20-ak - 19 nagy ipari és feltörekvő ország, valamint az Európai Unió - összesített hazai összterméke. Ezzel számítások szerint több tízmillió új munkahely jönne létre.
A záróközleményben a pótlólagos GDP-bővülés eszközei között említik a beruházások fellendítését, a foglalkoztatottság növelését, a kereskedelem bővítését és a verseny kiterjesztését, de a konkrét lépésekről majd a G20-ak állam- és kormányfői döntenek novemberben az ausztráliai Brisbane-ben.
Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) főigazgatója azt mondta, az össz-GDP 2 százalékos többletnövekedése elérhető cél, és összhangban van az IMF elemzésével.
A G20-csoport 2008-as megalakulása óta most először határozott meg konkrét növekedési célszámot. Ezzel megfigyelők szerint azt akarták jelezni, hogy maguk mögött hagyták a "válságkezelési üzemmódot", és biztosak benne, hogy a világgazdaság túljut a mostani bizonytalan időszakon, amelyet a nyilatkozatban úgy fogalmaztak meg, hogy "a globális gazdaság továbbra is messze van az erőteljes, fenntartható, kiegyensúlyozott növekedéstől".
A tanácskozáson szó volt az amerikai jegybankrendszer, a Fed jelenleg havi 65 milliárd dolláros gazdaságösztönző likviditásözönének a visszafogásáról is. A pénzcsap decemberben megkezdett elzárása következtében megkezdődött a tőkekivonás a feltörekvő országokból, és ez - több más tényező mellett - megrázkódtatást váltott ki január végén a felzárkózó piacokon. A G20 zárónyilatkozata ezért leszögezte, "minden központi bank elkötelezett amellett, hogy továbbra is körültekintően hajtja végre, és világosan ismerteti monetáris politikai lépéseit, gondolva arra, hogy e lépések milyen hatással vannak a világgazdaságra".
Az Egyesült Államok és a többi fejlett ország ugyanakkor sürgette a feltörekvő országokat, hogy folytassák a belső makrogazdasági, strukturális és pénzügypolitikai keretfeltételek erősítését és finomítását. Ezzel lényegében arra utaltak, hogy a felzárkózó országok közül elsősorban azok vannak kitéve a tőkekivonás okozta nehézségeknek, amelyeknél megoldatlan problémák vannak, például magas a folyó fizetési mérleg hiánya.
A sydney-i tanácskozáson szó volt még két nagyobb témáról: az egyik a nagy feltörekvő országok - Brazília, Kína, India és Oroszország - szavazati arányának növelése az IMF-ben. A folyamat elakadt az amerikai kongresszusnál, ezért a G20-ak most sürgették az Egyesült Államokat, hogy áprilisig ratifikálja a módosításokat. A másik azoknak az adóparadicsomoknak a megszüntetése, amelyeknek köszönhetően a multinacionális cégek - többek között az Apple és a Google - évente több milliárd dollárt takarítanak meg.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt. A jogi kutyulmány minden óvatosságot sutba dobva növeli a deficitet és az államadósságot.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.
A tárcavezető saját imázsa építésére használja a politikai tartalmú „családi” videókat.
A volt külügyminisztert meg is hívta a Karmelitába a miniszterelnök, de eddig nem ültek le beszélgetni.
Súlyosan el van adósodva a GYSEV, a hitelezők december óta nem engedélyezték az árufuvarozási üzletág eladását.
Magyar Levente a Facebookon jelentette be a nagykövet berendelését.