Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Már néhány tízezer forintért, illegálisan hozzájuthatnak nagy cégek a betegek gyógyszerfogyasztási adataihoz a patikákban – ezt írja a hétfői Népszabadság. Ezek az információk a lap szerint főként az orvosok megvesztegetésében, a piaci stratégia megtervezésében és a társadalombiztosítással való alkuban használhatóak fel. A gyógyszerészkamara figyelmeztette tagjait, hogy büntetőpereket kockáztatnak az eljárással.
A cikk szerint az érintett cégek munkatársai arra próbálják rávenni a gyógyszerészeket, hogy adják át nekik az egészségbiztosítónak gyűjtött vényforgalmi adatok másolatát. Állítólag az is előfordult, hogy a „patikai” rendszergazda külön programot telepít a pénztárgépekbe, amely továbbítja a megrendelőhöz az információkat.
A lapnak név nélkül nyilatkozó patikusok azt mondták: az orvoslátogatók a patikai vényadatokból próbálják ellenőrizni, hogy az orvos, akivel kapcsolatban állnak, mire, mikor és melyik cég készítményét rendeli. A forgalmazók szintén üzleti célokra, így piackutatásra, elemzésre használják az információkat.
Ezek az adatok főként az orvosok megvesztegetésében, a piaci stratégia megtervezésében és a társadalombiztosítással való alkuban használhatók fel. Szélsőséges esetben a beteg is kárvallott lehet: bár az adattömeg elvben anonimizált, olykor torzított taj számot használ, de így is sokszor meg lehet határozni, kinek az egészségügyi információi kerültek illetéktelen kézbe – olvasható a cikkben.
Alexin Zoltán matematikus, adatvédelmi szakértő azt mondja: sokan azzal hitegetik magukat, hogy ha a taj számot kicserélik, akkor nincs probléma. Ez azonban szerinte nem igaz, mert gyakran az alapműveletek ismerete sem kell ahhoz, hogy valaki föltörje a „titkosított” taj számokat. Elég, ha valaki kíváncsi, és például a közösségi portálok segítségével rákeres egy-egy beazonosított gyógyszerszedőre – állította.
A jelenség miatt a gyógyszerészkamara konferenciát szervezett, hogy tudatosítsa a patikusokban, hogy nem lehet adatokat kiadni. Itt voltak, akik elmondták: fogalmuk sincs arról, hogy számítógépeikre milyen programokat telepítettek. Előfordult olyan eset is, hogy a gyógyszerpiac egyik szereplője kilátásba helyezte a megrendelésekhez társuló kedvezmények megszüntetését, ha a partner nem szolgáltat adatot.
A rendezvényen felszólalt Sándor Csaba gyógyszerész, a Békéshelp Kft. ügyvezetője, aki a Népszabadságnak úgy nyilatkozott: az ő cége az IMS Healt piacelemző céggel van kapcsolatban. A gyógyszertárak díjazást kapnak az adatszolgáltatásért, de semmi olyan adatot nem kérnek a patikáktól, amelynek kiszolgáltatása jogtalan volna – állította.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Játékosai az új szezonban “Forever 20” feliratú mezben fognak játszani. Jota a 20-as számot viselte.