Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Ezzel a jelszóval próbálták meg mozgósítani a szebbik nem munkavállalóit Franciaországban, ahol 15 százalék a bérkülönbözet a férfiak javára. Csaknem 14 millió a női munkavállalók száma. Ők alkotják a munkaerőpiac 48 százalékát Franciaországban. Ehhez képest több volt az újságíró Párizsban a híres République téren, mint a tüntető.
November 7-én 16 óra 34 percre hirdették meg a nagy női tiltakozó tüntetést. Kiszámították ugyanis, hogy a férfiakénál 15 százalékkal alacsonyabb fizetésért nyilván ugyanennyivel kevesebbet is kell dolgozniuk a nőknek. Az év végig pedig a teljes éves munkaidő 15 százaléka van még hátra.
Nálunk a munkahelyen minden nőt elengedtek, de mégsem látok itt senkit
– panaszkodott egy aktivista a Le Monde-nak.
A beszédeket azért megtartották. Kiderült: a nők nemcsak, hogy kevesebbet keresnek, de hátrányban vannak a munkaszerződések terén is. Közülük sokkal több a részmunkaidős dolgozó, mint a férfiak között.
A bölcsőtől a sírig meg vagyunk különböztetve
– hangsúlyozza egy lelkes jogvédő. Utalt arra, hogy Franciaországban 1972 óta törvény az egyenlő munkáért egyenlő munkabért elv. Most 2016 van, és még mindig 15 százalék a különbség. Ha minden így megy tovább, akkor csak 170 év múlva lesz egyenlőség a nők és a férfiak bére között Franciaországban.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.