Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Üzembe helyezték a Panda Power Plant első napkollektorait. Nem csak hasznos lesz, ha elkészül az egész erőmű, hanem látványos is.
Évtizedek óta használnak az emberek naperőműveket, arra viszont csak most jöttek rá, hogy ez nem csak hasznos lehet, hanem látványos is. Kínában elkezdtek játszani a formákkal és a színekkel: a Panda Power Plant, ha elkészül, egy hatalmas pandát fog mintázni. Az építkezést tavaly ősszel kezdték meg, az első napkollektorokat most állították működésbe.
Az építő Panda Green Energy azt tervezi, hogy a mostani, Datong városa mellett épülő erőművet öt hasonló követheti. Az sem kizárt, hogy nemzetközi együttműködés keretében többet az országon kívül építhetnének meg.
Már csak annyi kérdés maradt: vajon nálunk mennyivel drágulna Paks II., ha kitalálnák, hogy puli – vagy épp medve – alakú legyen az atomerőmű?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”