Így magyarázkodik a Fidesz a képviselői béremelésről: ők az utolsók a sorban

Szerintük mindenkinek hamarabb emelkedett a bére, mint az övék, így utolsóként eljött az idő, hogy saját fizetéseiket is rendezzék.

  • hvg.hu hvg.hu
Így magyarázkodik a Fidesz a képviselői béremelésről: ők az utolsók a sorban

Bár áprilisban tagadták, most újra előkerült az a törvényjavaslat, amely szerint durván megemelkedhet a parlamenti képviselők fizetése. Ez a számok nyelvén havonta nagyjából 200 ezer forinttal magasabb összeget jelent, az emelés ráadásul a frakcióvezetőket és helyetteseiket is érinti, ők szintén jóval többet kapnának mostani bérüknél.

A Fidesz-frakció az MTI-vel azt közölte: a kormány 2010 óta a közszolgálat több területén hajtott végre béremelést, amely több mint félmillió dolgozót érintett. Azt is írták, hogy az elmúlt hat évben 51 százalékkal emelkedett az átlagbér, és duplájára nőtt a szakmunkás-bérminimum, a pedagógusok bérét pedig 50 százalékkal emelték, és szerintük ugyanilyen arányban növekszik 2019-ig a rendvédelmi dolgozók, rendőrök, katonák, tűzoltók bére.

AFP / Nurphoto / Alberto Pezzali

A közleményben azt is írták, hogy az egészségügyi szakdolgozók béremelése jövőre átlagosan eléri a 65 százalékot, és magasabb bért kapnak már mások mellett a mentősök, ápolók, a bölcsődei nevelők, a szociális és a kulturális ágazat, a járási- és kormányhivatalok, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal dolgozói is.

A parlamenti döntéshozók alapilletménye ezek után, a sorban utoljára emelkedik, 18,5 százalékkal – írták, hangsúlyozva, hogy a javasolt megoldás a képviselők javadalmazását a gazdaság teljesítményétől teszi függővé. A közlemény szerint az országgyűlés tisztségviselőinek tiszteletdíja az általuk vállalt munkával arányosan alakul, ami megfelel a korábbi és nemzetközi gyakorlatnak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.