Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Pert vesztett jogerősen is az MTVA, ki kellett adnia, hányszor engedte be Putyin propagandatévéjét forgatni.
Több mint egy év után kiderült: háromszor forgatott az RT, korábbi nevén Russia Today, az orosz állami propagandatévé a magyar állami média székházában – írta meg az Átlátszó.
Nem volt könnyű idáig eljutni. Tavaly először az LMP-s Ungár Péter adott be az MTVA-nak közadatigénylést. Akkor a médiaalap azt válaszolta, hogy pontosítást kér, mert nem tudja értelmezni a kérdést, Ungár pontosítására viszont azt a választ kapta, hogy ez már a második adatigénylés ugyanabban a témában egy éven belül, így nem kötelező rá válaszolni. A következő adatigénylést már Demeter Márta adta be, az MTVA vezetői ekkor azt válaszolták, nem tudják, kik a bérlőik. Demeter erre már bírósághoz fordult, és nemrég jogerősen is megnyerte a pert.
Így aztán kiderült: 2013 és 2017 között az RT három interjút forgatott az állami média ingatlanjában. 2013-ban Anitta Underlinnel, a Vöröskereszt–Vörös Félhold szervezetek nemzetközi szövetségének elnökével beszélgettek, 2017-ben pedig két magyar vendégük volt: Kovács István, az Alapjogokért Központ igazgatója, illetve Őry Mariann, a Magyar Hírlap külpolitikai rovatvezetője.
A közmédiaalap azt is megírta: az RT-vel nem volt írásos bérleti szerződésük, hanem az Európai Műsorszolgáltatók Egyesületén belüli, úgynevezett CIRAP-együttműködés szabályozza a tarifákat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Borítékolható volt az Ukrajna csatlakozása elleni, a „nemzeti konzultációknál több, a népszavazásnál kevesebb” voksolás eredménye, amelynek nem csak a nemzet állítólagos egységének demonstrálása volt a célja, hanem a kampánygépezet éles tesztelése is.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.