Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Légügyi egyezményt kötött az Európai Unió és Kína. A megállapodás értelmében a jövőben könnyebb lesz járatokat indítani az unió tagországai és Kína között.
Jelenleg csak azokból az uniós tagállamokból indíthatnak járatokat Kínába, amelyek rendelkeznek erre vonatkozó kétoldalú egyezménnyel. A most aláírt dokumentum alapján mind a 28 uniós tagállamból lehet új légi összeköttetést teremteni Kínával.
Az együttműködés másik pontja az egyes légi járművek engedélyeztetésével kapcsolatos, a felek kölcsönösen elismerik majd a másik által kiadott engedélyeket, és együtt dolgoznak a légi közlekedés biztonságának javításáért. A szerződést az Európai Bizottságnak és a Kínai Polgári Repülési Hatóságnak (CAAC) is jóvá kell hagynia. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke mérföldkőnek nevezte a megállapodást, amely – mint fogalmazott – rendkívül fontos egy egyre nyugtalanabb világban. (képünk Illusztráció)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.