Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A magyar álláspont elfogadása mellett érvelt a szlovén kormányfő abban a levélben, amelyet valamennyi tagállami vezető megkapott. Janez Jansa szerint ellenkező esetben azt kockáztatja az EU, hogy a következő állam is elhagyja az uniót.
Hosszú levelet írt Janez Jansa szlovén kormányfő Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság elnökének. Jansa a levélben egy hajókonvojhoz hasonlította az Európai Uniót, ahol a hajók az egyes tagállamokat jelentik. Mint írja, a konvojt “a béke, a szabadság és a fejlődés irányába történő biztonságos hajózás” érdekében alakították meg, illetve többen emiatt csatlakoztak hozzá később. Céljuk az, hogy ne ismétlődjenek meg az európai kontinens 20. századi tragédiái és hajótörései. A levélíró úgy véli, hogy a konvoj már egy ideje és jelenleg is nagyon viharos tengeren közlekedik. Felidézi a terrortámadások, a Brexit, a migráció okozta kihívásokat, úgy fogalmaz, hogy miközben ahelyett, hogy a hajó Brexit okozta repedéseit foltoztuk volna be, azon vitatkoztunk, hogy felvegyünk-e a fedélzetre betolakodókat a veszélyhelyzetben. Végül az egyik legnagyobb hajó elhagyta a konvojt – utalt Nagy-Britannia kilépésére.
Janez Jansa úgy véli, hogy jelenleg egy jéghegy felé halad a konvoj, és részletesen kitér arra, hogy a jogállamisági vita hogyan bontja meg az EU egységét. Így fogalmaz: “Bármely olyan diszkrecionális mechanizmus, amely nem a független bíráskodáson alapul, hanem politikailag motivált kritériumokon, az nem nevezhető jogállamiságnak.”
Bírálja az Európai Parlamenttel megkötött kompromisszumot is. Janez Jansa úgy fogalmaz: “Olyan uniós intézményekre van szükségünk, amelyek nem vesznek részt a tagállamok belső politikai konfliktusaiban. Szükségünk van az EU alapító atyáinak bölcsessége által vezérelt cselekvésekre. Be kell látnunk, hogy az EU alapja nem a pénzről szól, hanem az értékekről.” Több helyen is odaszúr azoknak a kormányoknak, amelyeknek nem kellett megtapasztalniuk az elnyomó diktatúrákat. Például amikor ezt mondja: “Valószínűleg ezt nehéz felfogni annak, aki a jólétbe született, de ez nem mentesíti őket attól a felelősségtől, hogy az EU jövőjének jobbá tételén munkálkodjanak.”
A szlovén miniszterelnök arról is ír, hogy csak akkor lehet legyőzni a kihívásokat, ha mindenki tartja magát az alapító szerződésekhez, ellenkező esetben számíthatunk arra, hogy a “következő hajó is elhagyja a konvojt”.
A metaforákat folytatva Jansa szerint a problémák sokaságával szembesülve az európai állam- és kormányfők júliusban kötött történelmi megállapodásának figyelmen kívül hagyása olyan, “mintha veszekednénk egy jéghegy felé tartó hajó étlapján”.
Az előttünk álló dilemma nagyon egyszerű. A júliusi megállapodás tiszteletben tartása felelősségteljes megközelítés az EU jobb jövője szempontjából. A tiszteletlenség ennek az ellenkezője.”
– vonja le a következtetéseket. Végül kifejezi a reményét, hogy a fentiek szellemében sikerül megtalálni a mindenkinek megfelelő megoldást. A levelet valamennyi állam- és kormányfőnek, valamint az Európai Tanács elnökének is elküldte Janez Jansa.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.