Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Standard & Poor's és a Fitch Ratings is 6 százalék feletti egész éves növekedést prognosztizál.
A magyar gazdaság 17,9 százalékos növekedést produkált a második negyedévben éves összevetésben – idézte fel pénteken a Morgan Stanley. Ez meglepte a globális pénzügyi szolgáltató elemzőit, akik előzetesen azzal számoltak, hogy a magyar hazai össztermék (GDP) 16 százalékkal emelkedik a tavalyi azonos negyedévhez képest.
A Morgan Stanley a vártnál erőteljesebb második negyedévi GDP-bővülés és a továbbra is kedvező növekedési kilátások alapján
7 százalékra emelte a magyar gazdaság idei egész éves növekedésére szóló előrejelzését.
Az új előrejelzésük a Magyar Nemzeti Bank prognózisát is jelentősen meghaladja, az MNB ugyanis jelenleg 6,2 százalékos idei egész éves növekedéssel számol a magyar gazdaságban.
A Morgan Stanley ugyanakkor 2022-re már mérsékeltebb, 3,6 százalékos éves magyar GDP-növekedést valószínűsít, elsősorban éppen a magasabb idei bázis miatt, de azért is, mert a cég várakozása szerint a magyar gazdaság növekedése közelít a koronavírus-járvány előtti hosszabb távú pályákhoz, és ez is várhatóan a kilábalás ütemének lassulását okozza jövőre. A ház a jelenlegi növekedési környezetben azzal számol, hogy a tizenkét havi magyarországi infláció 5 százalékon tetőzik novemberben.
A magyar gazdaságban más nagy londoni házak is erőteljes idei éves növekedéssel számolnak legfrissebb előrejelzéseikben, ám a Morgan Stanley pénteken ismertetett, felülvizsgált prognózisa eddig a legderűlátóbb.
A Standard & Poor's (S&P Global Ratings) megerősítette Magyarország hosszú és rövid futamidejű államadósság-kötelezettségeinek "BBB/A-2" szintű, befektetési ajánlású osztályzatát, a hitelminősítő 6,1 százalékot elérő idei egész éves növekedésre számít a magyar gazdaságban. Egy másik globális hitelminősítő, a Fitch Ratings nemrégiben ugyancsak megerősítette Magyarország devizában fennálló hosszú lejáratú államadósság-kötelezettségeinek "BBB" szintű, stabil kilátású osztályzatát. Várakozása szerint a magyar GDP-érték az idén 6,5 százalékkal, 2022–2023-ban évi átlagban 4,8 százalékkal növekszik reálértéken számolva.
Az IMF júniusban tette közzé prognózisát, amely szerint az eddig vártnál sokkal nagyobb növekedést várható, a jelentésben már 6,2 százalékos növekedésről írnak.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.